دریاچه گهر، نگینی نیلی رنگ بر پهنای زاگرس

 (0 نفر)
دورود
دریاچه گهر دورود

دریاچه گهر، نگینی بر پهنای زاگرس

ویراستار :

دریاچه گهر دورود، دریاچه ای جواهر نشان در لرستان

سفرمان را این بار می خواهیم در یک منطقه کوهستانی در استان لرستان پی بگیریم. لازم است بگوییم که هرچقدر درباره جاذبه های گردشگری استان لرستان و زیبایی های بی پایانش صحبت کنیم، باز هم کم است اما در این مقاله می خواهیم در رابطه با دریاچه گهر دورود، ملقب به نگین اشترانکوه برای شما بگوییم. پس با اتراق همراه باشید تا شما را با یکی از زیباترین جاذبه های بکر کشورمان آشنا کنیم.

سرزمینی بکر همانند دریاچه گهر دورود

زیبایی های طبیعت در کشورمان به قدری کافی هوش از سر مسافران داخلی و خارجی می برد، اما همه جاذبه ها بکر و دست نخورده نیستند. دریاچه گهر دورود، از آن دسته از جاذبه های گردشگری می باشد که فقط کافیست عکس آن را ببینید تا هوش از سرتان برود، چه برسد به سفر به این بهشت نیلی رنگ. جالب است بدانید اولین بار این دریاچه توسط زمین شناس اتریشی کشف شد. جالب است بدانید که این دریاچه با مسیر کوهستانی سختی که دارد، با این حال سالانه میزبان طبیعت گردان بی شماری از سرتاسر جهان می باشد.

اما علاوه بر لذت بردن از مناظر، چه تفریحات دیگری می توانید انجام دهید؟!

قبل از شروع سفرتان به این دریاچه برای شما پیشنهادی دارم، حتما قبل از رفتن به این جاذبه گردشگری دوربین عکاسی، وسیله کوهنوردی و ماهی گیری نیز به همراه داشته باشید، زیرا باور کنید ماهی گیری و کوهنوری در چشم انداز فوق العاده زیبای دریاچه گهر دورود، لذتی وصف ناپذیر دارد. علاوه بر اینها می توانید بساط قایق سواری و اسکی روی آب را نیز به را بیندازید و تعطیلاتی رویایی را در این مجموعه داشته باشد البته یادتان نرود که شنا در این دریاچه ممنوع می باشد.

گهر دورود یا دریاچه ایران

جالب است بدانید که دریاچه گهر دورود بین اروپاییان شهرت ویژه ای دارد و بسیاری از آن ها این دریاچه را با نام دریاچه ایران می شناسند. جالب است بدانید که این دریاچه از نظر زیست محیطی نیز برای منطقه بسیار مهم است. در اطراف این دریاچه، گیاهان و جانوران بسیار متنوعی زندگی می کنند که نقش مهمی در زیست بوم این منطقه ایفا می کنند.

نویسنده: محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


یکی از زیباترین دریاچه های کشور

شرایط و محدودیت ها


داشتن مسیری نسبتا سخت

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید