کوه های مریخی چابهار؛سفری شگفت انگیز به کوه های تراشیده

 (0 نفر)
چابهار
کوه های مریخی

کوهای تراشیده در دست طبیعت

ویراستار :

 

با ما با سفر به کوه های مریخی همراه باشید

چابهاریکی از شهرهای مهم و تنها بندر اقیانوسی ایران می باشد که با دریای عمان در ارتباط است. در این شهر جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد که انسان با دیدن آن ها به قدمت و عظمت ایران عزیز پی می برد.

جاذبه های کوه های مریخی

یکی از این جاذبه های اسرار آمیز کوه های مریخی یا مینیاتوری است.

در فاصله ی 40 تا 50 کیلومتری بعد از شهر چابهار در مسیر گواتردر سمت چپ جاده کوه هایی با شکل و ساختار مخصوص دیده می شوند. این کوه ها به دلیل وضعیت فرسایش و رسوب خاص شبیه به ناهمواری های سطح مریخ می باشد به همین دلیل به این کوه ها، کوه های مریخی می گویند.

چون این قسمت از سطح زمین در زمان های گذشته زیر آب بوده پس در رسوبات این کوه ها بقایای بدن جانداران دریایی مانند انواع ماهی ها و سخت پوستان به همراه خاک رس و ماسه دیده می شوند. به دلیل این که  کوه ها در برابر فرسایش زمین ها و بلندی ها به این شکل درآمده اند در زبان محلی به این کوه ها گالانی یا آریا گفته می شود .بد بوم به سرزمین های خشک و بی آب و علف گفته می شود که ارزش زیادی ندارد پس این منطقه بد بوم نامیده می شود. گویی این کوه ها با دست تراشیده یا نقاشی شده اند. رنگ این کوه ها طوسی،سفید می باشد. شب های خیلی زیبایی را بادیدن این کوه ها خاطره انگیز کرد. شب ها ستارگان در بالای کوه ها خودنمایی می کنند و اگر به همراه خود تلسکوپی داشته باشید می توانید به راحتی این زیبایی را با چشم خود ببینید.

جاده ای که در یک طرف آن دریا و در طرف دیگر کوه های مریخی قرار دارند واقعا دیدنی است. قدمت این کوه ها به 5 میلیون سال می رسد. ارتفاع کوه ها از 5 متر تا 100 متر متغیر است. در این منطقه تعدادی پرنده زندگی می کنند و پوشش گیاهی زیادی وجود ندارد.

شما می توانید با مسافرت به چابهار علاوه بر استفاده از ساحل زیبای آن جاذبه های گردشگری زیبایی را دیده و خاطره خوشی از سفر خود داشته باشید.با اتراق همراه باشید.

نویسنده:ویداشربتی

پیشنهادات


0

مزایا


آشنایی با جاذبه های گردشگری چابهار

شرایط و محدودیت ها


در فصل های گرم سفر به آن جا خیلی دشوار است

پیشنهاد فصلی


زمستان

فرصت های سرمایه گذاری


ساختن هتل

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید