دریاچه سقالکسار، دریاچه ای رو به بهشت

 (0 نفر)
رشت
دریاچه سقالکسار

دریاچه سقالکسار با مناظر بکر و جذاب

ویراستار :

دریاچه سقالکسار را از نزدیک ببیند تا شگفتی هایش را باور کنید

شهر رشت پر است از زیبایی های باور نکردنی و طبیعی که به همین دلیل به این شهر، شهر سبز کشور نیز می گویند. اما در این قسمت می خواهیم در رابطه با دریاچه ای منحصر به فرد و زیبا در دل شهر رشت صحبت کنیم. دریاچه سقالکسار دریاچه ای زیبا و عجیب می باشد. عجله نکنید در ادامه قرار است دلیل این همه تعریف از این دریاچه را به شما بگوییم. پس با اتراق همراه باشید تا در رابطه با این دریاچه در استان گیلان بیش تر آشنا شویم.

دریاچه شگفت انگیز در استان سبز

دریاچه سقالکسار در روستایی به همین نام قرار دارد که از توابع شهرستان رشت محسوب می شود. اما سفر به دریاچه سقالکسار کار سختی نیست فقط کافیست حدود 15 کیلومتر به جنوب شهر رشت رانندگی کنید. به روستای سقالکسار که رسیدید، خواهید دید که سدی خاکی باعث بوجود آمدن دریاچه بی نظیر در دل جنگل های انبوه منطقه شده است. اگر به اطراف نگاه کنید چیزی جز درختان انبوه و سر به فلک کشیده نخواهید دید و همین نکته جذابیت منطقه را دوچندان کرده است. فکرش را بکنید، آرامشی عجیب در دل جنگل با چشم انداز دریاچه. به نظر که فوق العاده می آید.

پاک ترین نقطه استان !

تیتر بالا شاید سوالات بسیاری را در ذهن شما به وجود آورده است، به همه آن ها پاسخ خواهم داد. درست خوانده اید، این دریاچه یکی از پاک ترین دریاچه های کشور محسوب می شود. دلیل تمیز بودن این منطقه و همچنین دریاچه سقالکسار، فقط و فقط مردم بی نظیر این منطقه می باشند که می توانند الگویی مناسب برای انسان هایی باشند که بعد از لذت بردن از طبیعت، زباله های خود را در آن جا رها می کنند. شورای اسلامی با تلاش مردم روستا، سعی کردند که از رها شدن زباله در اطراف دریاچه با روش های مختلف جلوگیری کنند.

چرا باید به این دریاچه سفر کنیم؟

دلیل سفرمان از قبل مشخص است. سفر به مناطق طبیعی و لذت بردن از مناظر آن همواره هدف هر گردشگری می باشد. اما اگر مقصد بعدیتان، شهر رشت و دریاچه سقالکسار می باشد باید به شما تبریک گفت، زیرا این منطقه با دریاچه بسیار تمیز و چشم انداز جنگلی فوق العاده زیبای خود می تواند هر گردشگر با هر سلیقه ای را از سفر خود راضی کند.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


زیبایی های تمام نشدنی این منطقه

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید