جنگل های خیبوس، منطقه ای حفاظت شده و بکر

 (0 نفر)
قائم شهر
منطقه خیبوس و انجیل سی

شگفتی قلم خداوند در جنگل خیبوس

ویراستار :

سفری به جنگل های خیبوس، پوشیده از زیبایی های متفاوت

استان مازندران را که همه می شناسیم و می دانیم که چه جاذبه های زیبا و ارزشمندی در این استان جا خوش کرده اند. اما چند نفر از ما این جاذبه ها را میشناسیم یا حداقل تصویر آن ها را در فضای مجازی دیده ایم؟ در این مقاله می خواهیم در رابطه با جاذبه ای متفاوت در شهرستان قائمشهر صحبت کنیم. جنگل های خیبوس و منطقه انجیل سی یکی از جاذبه های بسیار منحصر به فرد و البته محافظت شده در دل استان زیبایی ها یعنی مازندران می باشند.

زیبایی های غیر قابل وصف جنگل های خیبوس

اما سفرتان به مازندران و شهرستان قائمشهر می تواند بسیار جذاب و هیجان انگیز پیش برود. شما می توانید قبل از آغاز سفرتان به سایت گردشگری اتراق مراجعه کرده و منزل مورد نظر خود را در قائمشهر رزرو کنید تا با خیالی راحت به سفرتان بپردازید. اما در رابطه با منطقه حفاظت شده خیبوس و انجیل باید بگویم که یکی از مکان های فوق العاده زیبای مازندران محسوب می شوند. اما ارزش جنگل های خیبوس آنجایی مشخص می شود که بدانید گونه های بسیار نادر و درختان با ارزشی در این منطقه وجود دارند و به همین دلیل این مناطق محافظت شده هستند.

گونه هایی از جانداران که بسیار نادرند!

تنوع زیستی بالا در این منطقه، جنگل های کم نظیر هیرکانی با درختانی فوق العاده ارزشمند، گونه های با ارزش شوکا و دره های پر آب و مسیر دسترسی راحت و مناسب این منطقه باعث شده است تا جنگل های خیبوس محل مناسبی برای پژوهش های علمی و گردشگری محسوب شود. از جمله حیواناتی که می شود در این منطقه مشاهده کرد کبوتر جنگلی، سنجابک، مار آبی، لوس مار، تشی، روباه معمولی، شغال، گراز و توکای گلوه سیاه می باشد.

مناظر شگفت انگیز اطراف جنگل های خیبوس

اگر قصد سفر به جنگل های خیبوس و انجیل را دارید باید گفت که به هیچ عنوان مناطق اطراف این جنگل های محافظت شده را از دست ندهید. در نزدیکی این جنگل ها منطقه سد زمزم یا همان سد برنجستانک قرار دارد که بسیار دیدنی و جذاب هستند. شما می توانید ساعات بسیاری در این سد به تفریح و گردش بپردازید.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


چشم انداز بسیار جذاب

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید