تالاب کیاکلایه لنگرود، غنی ترین تالاب کشور

 (0 نفر)
لنگرود
تالاب کیاکلا لنگرود

تالابی ارزشمند در دل لنگرود

ویراستار :

سفری هیجان انگیز به تالاب کیاکلایه لنگرود، تالاب مهم زیست محیطی

به سراغ شهرستانی زیبا و با صفا به نام لنگرود در استان گیلان برویم. اگر قصد سفر به شمال کشور را دارید به شما پیشنهاد می کنیم که حتما به شهرستان لنگرود در این استان بروید و از شگفتی های این شهرستان لذت ببرید. تمام زیبایی های لنگرود در یک مقاله نمی گنجد اما سعی می کنیم قسمتی از این زیبایی های لنگرود را برای شما توصیف کنیم. در ادامه با تالاب کیاکلایه لنگرود بیش تر آشنا خواهیم شد، پس با اتراق همراه باشید.

تالاب با ارزشی که در قلب لنگرود جا خوش کرده

تالاب کیاکلایه لنگرود شاید یکی از مهم ترین جاذبه های شهرستان به حساب بیاید. این تالاب را می توان جزو غنی ترین تالاب های استان گیلان از نظر تنوع جانوری دانست. متاسفانه در سال های اخیر به دلیل ایجاد کمربندی، احداث پیست موتور سواری و ... حیات این تالاب به خطر افتاده است. این تالاب در موقعیت شهری قرار گرفته از لحاظ زیست محیطی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر دلتان می خواهد به تالاب کیاکلایه لنگرود بروید می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در لنگرود به این تالاب زیبا سفر کنید.

تخریبی که فرصت شگفتی این تالاب را سوزاند!

اما تالاب کیاکلایه لنگرود می توانست یکی از بی نظیر ترین جاذبه های گردشگری این منطقه باشد اما موارد مختلفی این فرصت را از این تالاب بی نظیر گرفت. ساخت و ساز مسکن مهر، بیمارستان و ادارات باعث نابودی این تالاب بی نظیر می شوند. این تالاب می توانست وسعت بسیار بالاتری داشته باشد اما ساخت و ساز های شهری این اجازه را به این نگین بی همتای طبیعت نداد. وسعت این تالاب هم اکنون 150 هکتار می باشد در حالی که در گذشته و قبل از ساخت و ساز ها چیزی حدود 300 هکتار تالاب در این منطقه وجود داشت.

پوشش گیاهی بی نظیر تالاب کیاکلایه لنگرود

همانطور که گفته شد تالاب کیاکلایه لنگرود از جمله تالاب های غنی از هر لحاظ می باشد. این تالاب پوشش گیاهی متنوعی را نیز داراست. درختان توسکا و همچنین پوشش های از نی نیز در این تالاب دیده می شود. یکی از مهم ترین عوامل جذب گردشگر، تخم گذاری پرندگان و آبزیانی می باشد که در این تالاب احساس امنیت کرده و به تولید مثل مشغول اند.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


پوشش گیاهی و جانوری ارزشمند

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید