دریاچه سد طالقان، دریاچه ای باشکوه در البرز

 (0 نفر)
طالقان
دریاچه سد طالقان

سدی باشکوه در دل طبیعت البرز

ویراستار :


نظرتان چیست به دریاچه سد طالقان، دریاچه نیلگون در البرز سفر کنیم؟

دریاچه ها و سد های بزرگ کشور یکی از اهداف گردشگری طبیعت گردان می باشد. در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با جاذبه ای استثنایی در استان البرز صحبت کنیم. دریاچه سد طالقان یکی از دریاچه های بزرگ با سدی عظیم در کشور می باشد که به جاذبه ای شگفت انگیز در البرز تبدیل شده است. اگر گذرتان به طالقان افتاد حتما از این دریاچه بازدید کنید. با اتراق در ادامه همراه باشید تا در رابطه با این دریاچه زیبا بیش تر بدانید.

روز غیر تعطیل باشد و دریاچه ای زیبا

اگر می خواهید از آرامش دریاچه سد طالقان لذت ببرید، به شما پیشنهاد می کنم که در روز های غیر تعطیل به این دریاچه بروید. تصورش را بکنید، دریاچه ای آرام که فقط صدای آواز پرندگان و امواج آب به گوش می رسد. چشم انداز بی بدیل این دریاچه می تواند خستگی چند روز کاری در شهری شلوغ و آلوده را از تنتان به در کند. این سد در سال 1348 با هدف انتقال آب طالقان به قزوین ساخته شد. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در طالقان، چند روزی را مهمان مردم این شهر و جاذبه های منحصر به فرد آن شوید.

سد طالقان، تحویلی عظیم در محیط زیست

اما دریاچه سد طالقان از آن دسته از دریاچه های بسیار مهم کشور محسوب می شود. در زیر این سد یک نیروگاه تولید برق با ظرفیت 18 مگاوات نیز ساخته شده که باعث شده اهمیت این سد چندین برابر شود. می توان گفت که دریاچه سد طالقان نقطه عطفی در جغرافیا، تاریخ و محیط زیست منطقه محسوب می شود که تحولات عظیمی را در این منطقه باعث شده است.

پیک نیک در اطراف دریاچه سد طالقان را حتما امتحان کنید !

اما در اطراف دریاچه سد طالقان به دلیل آب و هوا و شرایط جوی مناسب، چمنزار هایی روییده که این منطقه را تبدیل به مکانی شاد و مفرح از نظر گردشگری کرده است. شما می توانید آخر هفته ای بی نظیر به همراه خانواده به این سد آمده و به تفریحاتی همچون ماهی گیری و صید ماهی های قزا آلای رنگین کمان و کپور بپردازید.

لحظاتتان پر از خنده و حال خوب.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


دریاچه ای با چشم اندازی سرسبز

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید