در بند دره بیرجند خوش بگذرانید

 (0 نفر)
بیرجند
بند دره بیرجند

دره ای بهشتی در بند دره بیرجند


سفرتان به بند دره بیرجند می تواند خاطره انگیزترین سفرتان باشد

مسافرت همیشه پای ثابت فعالیت های ماهانه و شاید سالانه ماست. استان ها کشورمان همگی این پتانسیل را دارند تا از شما به صورت بسیار مناسبی میزبانی کنند. اما یکی از استان هایی که شاید کمتر به آن پرداخته ایم، استان خراسان جنوبی است. خراسان جنوبی و شهرستان بسیار زیبای بیرجند یکی از قطب های گردشگری کشورمان محسوب می شود. آماده باشید تا در این مقاله به جاذبه ای بسیار زیبا و دیدن در این استان جذاب برویم. در ادامه با اتراق همراه باشید تا با این بند زیبا بیشتر آشنا شویم.


سد بند دره، چشم انداز فوق العاده بیرجند

اما اگر گذرتان به استان خراسان جنوبی افتاد حتما از این شهرستان زیبا دیدن کنید. بند دره بیرجند از آن دسته از مکان های طبیعی است که آخر هفته های شلوغی را به خود می بیند. سد تاریخی بند دره بیرجند، از مهم ترین بند های قدیمی و زیبای بیرجند محسوب می شود. قدمت این بند زیبا به اواخر دوره زندیه و اوایل دوره قاجاریه باز می گردد. پس در سفر به این بند زیبا شما می توانید با یک تیر دو نشان بزنید، هم از طبیعت زیبای این منطقه استفاده می کنید و هم از تاریخ بلند بالای آن بازدید می کنید.


سدی که در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد

استان خراسان جنوبی پر است از جاذبه هایی که می تواند از نظر تاریخی بسیار ارزشمند باشد. بند دره بیرجند نیز از جمله مکان هایی است که در سال 1381 از سوی سازمان میراث فرهنگی به عنوان یکی از آثار ملی کشورمان انتخاب شد. اگر دلتان یک سفر حسابی در دل طبیعت را می خواهد می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در بیرجند با خیالی راحت به این سد زیبا سفر کنید.


بزرگ ترین بند تاریخی بیرجند

در رابطه با تاریخ ساخت این سد زیبا باید به شما بگوییم که باید به سال 1294 هجری قمری بازگردیم. در این سال سد بند دره به دستور امیر شوکت الملک ساخته شد. آنچه که این سد را بسیار متفاوت کرده، صفت بزرگ ترین بند کوهستانی بیرجند است که اگر به این بند بروید مطمئن باشید که با چشم انداز های بسیار زیبایی رو به رو خواهید شد.


"سفری جذاب را به دل طبیعت برایتان آرزومندیم"


نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


سدی با آب و هوایی بی نظیر

شرایط و محدودیت ها


محدودی خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه