شکوه و اصالت را در قلعه بیرجند ببینید

 (0 نفر)
بیرجند
قلعه بیرجند

قلعه در میان هیاهوی شهر


سفر به قلب تاریخ خراسان جنوبی با قلعه بیرجند

استان خراسان جنوبی را بسیارتان می شناسید و می دانید که یکی از جاذبه های گردشگری مهم و زیبای کشورمان می باشد. این استان که در شمال شرقی ایران جا خوش کرده، تاریخ دور و درازی را با خود به یدک می کشد. شهرستان بیرجند از جمله شهرستان های بسیار مهم این استان محسوب می شود که جاذبه های تاریخی بسیار فوق العاده ای را در خود می بیند. در این مقاله سری بزنیم به قلعه بیرجند که یکی از مهم ترین جاذبه های این شهرستان و استان محسوب می شود. پس در ادامه با اتراق همراه باشید.


قلعه ای که نماد شهر است

استان خراسان جنوبی از دیرباز شهرت خاصی در جاذبه های تاریخی و قدیمی داشته است. یکی از جاذبه های هیجان انگیز و تاریخی که می توانیم به آن اشاره کنیم، قلعه بیرجند در شهر می باشد. قلعه که در سال های گذشته وظیفه محافظت از شهر را بر عهده داشت. این قلعه هنوز هم با قرار گرفتن در بلند ترین نقطه شهر، شکوه خاصی دارد که هرکسی با دیدن عظمت قلعه می تواند ساعت ها محور دیوار ها و شکوه آن شود.


منظره ای باشکوه از فراز قلعه

اگر به قلعه بیرجند رفتید خواهید دید که تمام شهر بیرجند زیر پای شما قرار می گیرد. این قلعه قدیمی که بر روی تپه ای در شمال غربی شهر قرار گرفته منظره زیبایی از بافت قدیمی شهر را تقدیم نگاه هایتان خواهد کرد. شاید منظره ای تکرار نشدنی از بیرجند را بتوانید عکس برداری کنید. قلعه بیرجند نام های دیگری را نیز دارد، از جمله این نام ها می توان به قلعه ته ده، قلعه پایین شهر و دژ بیرچند اشاره کرد. اگر به دنبال سفری مقرون به صرفه می باشید می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در بیرجند، با هزینه ای بسیار پایین سفری لذت بخش را تجربه کنید.


قلعه ای اسرار آمیز در دل تاریخ

قلعه بیرجند که به نوعی نماد شهر بیرجند نیز محسوب می شود جزو برترین جاذبه های تاریخی این شهر و حتی استان خراسان جنوبی تبدیل شده است. این قلعه قدیمی در زمان صفویه ساخته شد. در رابطه با این قلعه اینگونه نوشته اند که قلعه بیرجند، هسته اولیه شهر بیرجند بوده است.


"سفری مملو از شادی و اتفاقات هیجان انگیز را برای شما آرزومندیم"
 
نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تاریخ طولانی قلعه

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکتن سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه