پارک ملی خارتوران، معجزه طبیعت شاهرود

 (0 نفر)
شاهرود
پارک ملی خارتوران

پارکی به ارزشمندی الماس در ایران

ویراستار :


در پارک ملی خارتوران، طبیعت وحشی را تجربه کنید

بی شک استان های کشورمان جزو زیباترین و خوش آب و هواترین مناطق گردشگری در تمام دنیا هستند. اما بیایید قطار اینبار اتراق را به استان زیبای سمنان ببریم. استان سمنان از جمله استان های بسیار زیبا و جذاب در قسمت شمالی کشور می باشد که شهر شاهرود در این استان را می توان قطب گردشگری آن دانست. اما یکی از بی نظیر ترین جاذبه های این شهر، پارک ملی خارتوران در شاهرود است. نمونه این پارک در دنیا خیلی کم است. در ادامه با اتراق همراه باشید تا با این پارک بیشتر آشنا شوید.

این پارک منحصر به فرد کجاست؟

پارک ملی خارتوران از جمله پارک های بسیار مهم و ارزشمند در کشورمان محسوب می شود. این پارک ملی در منتهی الهی شرق استان زیبای سمنان قرار دارد. اما نکته بسیار هیجان انگیز این پارک، این است که منطقه خارتوران شاهرود با یک میلیون و  ۴۰‪0هزار هکتار وسعت، بزرگترین ذخیره‌گاه زیست کره کشور است که جانوران بسیار متنوع و کمیابی را در خود جای داده است

آفریقای ایران را می شناسید؟

اما شاید نام آفریقای ایران را شنیده اید. باید به شما بگوییم که پارک ملی خارتوران شهرستان شاهرود، به آفریقای ایران شهرت دارد. آفریقای ایرانی لقبی است که به بزرگترین منطقه حفاظت شده ایران در روستای کویری قلعه بالا در شاهرود، داده شده است. پارک ملی خارتوران، مشهور به دروازه حیات وحش توران با مساحتی نزدیک به 1470000 هکتار، گونه های جانوری بسیاری از جمله پرندگان، پستانداران، خزندگان و دوزیستان را در خود جای داده است. پس از پارک ملی سرنگتی در کشور تانزانیا، بزرگترین زیستگاه حیوان ها به شمار می رود.

پارکی مملو از شاهکار های طبیعت

پارک ملی خارتوران از جمله پارک های بسیار مهم کشور محسوب می شود که آرزوی هر جهانگردی بازدید از دومین پارک ملی دنیا از نظر زیستگاه حیوانات است. اگر می خواهید از این پارک بزرگ و هیجان انگیز بازدید کنید و خودتان را برای چالش در دنیای حیوانات وحشی آمده کرده اید، ما برای شما پیشنهادی داریم. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در شاهرود، به راحتی از جاذبه های گردشگری این شهر زیبا بازدید کنید.

"سفری همراه با هیجان را برایتان آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


بزرگ ذخیره گاه زیست کره کشور

شرایط و محدودیت ها


این منطقه محافظت شده است

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود ندارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید