روستای قلعه بالا شاهرود، شاهکار نقاشی خداوند

 (0 نفر)
شاهرود
روستای قلعه بالا شاهرود

روستایی خوش آب و هوا در بهشت سمنان

ویراستار :


در روستای قلعه بالا، زیبایی را در شاهرود ببینید

برای سفر و لذت بردن از آن همیشه لازم نیست به شهر های مدرن و پر هزینه سفر کرد، بلکه می شود همیشه از ساده ترین چیز ها، بیشترین لذت را برد. در این مقاله می خواهیم به یکی از زیباترین جاذبه های استان سمنان و شهر زیبای شاهرود برویم. روستای قلعه بالا از جمله زیباترین روستاهای کشورمان می باشد که با سفر به آن می توانید شگفتی طبیعت را در آن ببینید. پس در ادامه با اتراق همراه شوید تا با این جاذبه منحصر به فرد بیشتر آشنا شوید.

روستایی پلکانی در شاهرود

روستای قلعه بالا در شهرستان بی نظیر شاهرود، از جمله جاذبه های دیدنی و معروف منطقه محسوب می شود. روستای قلعه بالا در حدود ۲۴ کیلومتری روستای بیارجمند می باشد و در ۱۴۰ کیلومتری جنوب شاهرود قرار گرفته است. روستا در منطقه ای کوهپایه ای بنا نهاده شده است که این امر موجب شده تا در ساخت خانه های آن از معماری پلکانی استفاده شود. بی شک بازدید از چنین روستای پلکانیه جذابی می تواند بسیار جذاب باشد و شما را به وجد بیاورد.

تاریخ بلند سرزمین زیبایی ها

اما اگر بخواهیم در رابطه با تاریخ روستای قلعه بالا صحبت کنیم باید به چند هزار سال پیش برگردیم. تاریخ این روستا با روستای تاریخی بیارجمند گره خورده و اولین بار نام این روستا در کتابی متعلق به قرن چهارم دیده شد. در این کتاب آمده که این شهر دارای دژ، بارو و پر از مزارع و تاکستان بوده است. علاوه بر این مردم روستا خود به پرورش دام می پرداختند و از محصولات خود مانند روغن، لبنیات و گوشت دام ها استفاده می کردند. این روستاها در کنار کویر بنا شده اند و مانند اکثر روستاهای کویری ایران برای آب رسانی از قنات استفاده می کردند.

نگین سبز توران را تجربه کنید!

اگر می خواهید درباره زیبایی های شاهرود بدانید فقط کافیست به روستای قلعه بالا بروید. قلعه بالا را به عنوان نگین سبز توران نیز می شناسند. اما اگر می خواهید به این روستای زیبا سفر کنید ما برای شما پیشنهادی داریم. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در شاهرود، سفری راحت و بدون دردسر را تجربه کنید.

"سفری همراه با دلی خوش را برایتان آرزو می کنیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


آب و هوای عالی

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید