اردکان

 (0 نفر)

اردکان

 

شهرستان سپیدان

شهرستان سپیدان یکی از شهرستان های استان فارس است که در غرب این استان قرار دارد و به مرکزیت شهر اردکان است و یکی از زیباترین شهرهای استان فارس است. 

از مهم ترین صنایع دستی این شهر گلیم بافی و جاجیم بافی است. گلیم و جاجیم در مناطق مختلف شهری و روستایی در شهر سپیدان و بیشتر توسط زنان و دختران تولید می ‌شوند. بارها و بارها همه فارس را ایرانی کوچک نامیده و دانسته اند، فارس استانی چهار فصل است، استانی که در هر فصل، آب و هوایی متنوع و مطبوع و دلپذیر دارد و در هر گوشه از خاک پهناورش، گونه ‌های متنوع و متعدد گیاهی و جانوری را میتوان یافت و سپیدان (اردکان) یکی از بدیع ‌ترین و زیباترین مناظر و مناطق فارس است.
سپیدان و اردکان، شهرستان و شهری سردسیر و کوهستانی است که در آن باغ های سیب و گردو و جوی ها و رود های روان و آبشارها و آبگیرهای متنوع و متعدد زیبا وجود دارد، شهری با زمستان هایی پر از برف و تابستان هایی سبز و خنک و زیبا که با سفر به این نقطه از استان فارس میتوانید از زیبایی های دلنواز آن لذت برده و با شرکت گردشگری اتراق اقامت خود را در این شهرستان آسان کنید.

 زبان مردم شهر اردکان، فارسی است. گویش مردم اردکان و برخی از روستا‌های این شهرستان (مانند : بهرغان، ابنو، خوش مکان، چشمه سپید، دالین و خُلّار)، گویش مشابه و بخصوصی دارند. دیگر مردم شهرستان به گویش لُری، صحبت می ‌کنند. 

جاذبه های گردشگری شهرستان سپیدان :

امامزاده سیدنورالدین(ع)، گردشگاه امامزاده سلطان شهباز، قله ‌ی رنج، آبشار مارگون، برم فیروز، چشمه ‌ی شش پیر، تنگ تیزاب، چله گاه، رودخانۀ اردکان، تنگ غوره دان، تنگ آبسرد، تنگ بغدیون و ...

از صنایع دستی و گردشگری سپیدان :

آب و هوای خنک این شهر در تابستان و کوه ‌هایی که پوشیده از برف است در زمستان، باعث ایجاد جاذبه های گردشگری و طبیعی در منطقه شده و ایجاد  پیست سوار کاری و پیست اسکی و مناطقی مانند : تنگ تیزاب و ابشار مارگون و چله گاه رونق خاصی به صنعت گردشگری در این منطقه داده است .

 

 

 

 


جاذبه ها

مرتفع ترین آبشار چشمه ای جهان در شیراز

مرتفع ترین آبشار در سرزمین فرهنگ

اردکان

منزل ها

مکان دربستی - ویلا

ویلای دوخوابه در سپیدان اردکان فارس

ویلای دوخوابه در سپیدان اردکان فارس قرار دارد

اردکان

مکان دربستی - سوئیت

سوئیت دلنشین در سپیدان اردکان فارس

سوئیت دلنشین در سپیدان اردکان فارس قرار دارد

اردکان

مکان دربستی - ویلا

خانه ویلایی دلنشین شهرستان سپیدان روستای کهکران

خانه ویلایی دلنشین مکانی امن و آرام

اردکان

مکان دربستی - ویلا

خانه ویلایی دلنشین روستای کهکران

باغ و خانه ویلایی دلنشین جای امن و ارام برای شما مسافران عزیز می باشد 

اردکان

مکان دربستی - ویلا

خانه ویلایی دلنشین روستای کهکران

خانه ویلایی دلنشین مکانی امن و آرام

اردکان

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید