ارومیه

 (0 نفر)

ارومیه

ارومیه

 

شهرستان ارومیه

شهرستان ارومیه که مرکزیت استان آذربایجان شرقی را برعهده دارد، یکی از قدیمی ترین شهرستان های شمال غربی ایران می باشد که به گفته محققین و تاریخ نویسان، قدمتی بالغ بر 3 هزار سال را با خود یدک می کشد، که این مسئله می تواند برای علاقه مندان به تاریخ تحریک کننده باشد تا به این شهر زیبا و تاریخی سفر کنند.
شهرستان ارومیه تاریخ بسیار پر فراز و نشیبی را از سر گذرانده است. برای مثال گفته می شود شهرستان ارومیه زادگاه زردشت می باشد، حوادث دیگری مانند اشغال شدن توسط عثمانی ها و روس ها این شهرستان را جزو پر حادثه ترین شهرستان های ایران کرده است. نام ارومیه در زمان پهلوی، به دلیل علاقه بسیار رضا شاه به این شهر، به رضائیه تغییر یافت، اما پس از انقلاب به ارومیه تغییر داده شد. ما قصد داریم در ادامه شما را با جاذبه های گردشگری و آثار تاریخی شهرستان ارومیه آشنا کنیم.

دریاچه بز سینه 

این دریاچه زیبا در ضلع شرقی قله بز سینه در منطقه رشته کوه زاگرس بزرگ واقع شده است. این دریاچه که سرچشمه دو رود بزرگ دیزج و گدار می باشد، در همه فصول خروشان است و در سر راه خود زمین های کشاورزی را حیات می بخشد.

دره شهدا

دره شهدا که در زبان ترکی به آن خان دره سی می گویند، در شهرستان ارومیه، به یکی از زیباترین جاذبه های این شهرستان تبدیل شده است. ناحیه ای سرسبز، با رود های پر آب و خروشان دره شهدا را به سرزمینی بهشتی و خوش آب و هوا تبدیل کرده است.

آبشار سلوک

آبشار زیبای سلوک در روستای سلوک از توابع شهرستان ارومیه قرار دارد. دره ای سرسبز و رویایی که در انتها به این آبشار زیبا می رسد. ارتفاع این آبشار فوق العاده به 76 متر می رسد که آب این آبشار از برف های کوه سلوک از رشته کوه زاگرس تامین می شود. برای رسیدن به این آبشار زیبا، مسیری زیبا و کوهستانی را باید طی کنید.
مکان هایی که در این مقاله گفته شد، تنها قسمت کوچکی از زیبایی های شهرستان ارومیه می باشد. آثار تاریخی و گردشگری دیگری مانند بازار ارومیه، شهرداری ارومیه، خانه های قدیمی مانند خانه های جنرال و انصاری و مسجد جامع ارومیه در این شهرستان وجود دارد که هر کدام زیبایی منحصر به فرد خود را دارند و گردشگران بسیاری را به این شهرستان جذب می کنند.


جاذبه ها

آبشار سوله دوکل در سرزمین ترکان ارومیه

آبشاری خروشان در کنار دریاچه ارومیه

ارومیه
پیست اسکی خوشاکو، تنها پیست آذربایجان

پیستی بر فراز ارتفاعات ارومیه

ارومیه
چشمه کوه زنبیل، چشمه ای با آب معدنی

چشمه ای درمانی در میان کوهستان

ارومیه
دریاچه ارومیه، میراث شور طبیعت

دریاچه ارومیه، سوغات شور آذربایجان

ارومیه
دریاچه مارمیشو، شکوه طبیعت ارومیه

بهشت گم شده ارومیه را در دریاچه مارمیشو ببینید

ارومیه
شهر سرو ارومیه، سفری به سمت زیبایی

خریدی تکرار نشدنی در شهر سرو ارومیه

ارومیه

منزل ها

مکان دربستی - خانه

آپارتمان دوخوابه نوساز در ارومیه

آپارتمان دوخوابه نوساز در ارومیه قرار دارد

ارومیه

تجارب

تجارب و تفریحات حضوری

پروازی هیجانی با دکتر بختیاری

پروازی هیجانی با پاراگلایدر بر فراز آذربایجان غربی

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید