نمین

 (0 نفر)

شهرستان نمین

نمین

شهرستان نمین در شمال شرقی استان اردبیل قرار دارد. این شهرستان مانند سایر شهرستان های استان اردبیل، آب و هوایی فوق العاده، با زمین های حاصلخیز و مرغوب دارد. با توجه به آب و هوای این منطقه، طبیعت سرسبز و بکری سر تا سر این شهرستان را پوشانده که برای دوست داران طبیعت مکان مساعد و لذت بخشی می باشد.
 اگر قصد سفر به شهرستان نمین را دارید، صنایع دستی این شهرستان را از دست ندهید. از صنایع دستی معروف و شناخته شده نمین می توان قالی بافی، گلیم بافی، جاجیم بافی و مسند بافی را نام برد. این صنایع دستی شهرت بسیاری بین مردم ایران و حتی مردمان خارج از کشور دارد. در ادامه قصد داریم شمارا با جاذبه های گردشگری و آثار تاریخی این شهرستان آشنا کنیم پس در ادامه ما با ماشید.

جنگل فندقلو شهرستان نمین

اگر به استان اردبیل سفر کرده اید و جنگل زیبا و معروف فندقلو در شهرستان نمین را ندیده اید باید بگویم اشتباه بزرگی مرتکب شده اید، زیبا یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری ایران را از دست داده اید. جنگل های انبوه فندقلو با دشت های زیبا و سرسبز به راستی که نقاشی دست خداوند است. 

منطقه کوهستانی شغال دره

منطقه شغال دره در شهرستان نمین، به دلیل زیبایی وصف ناپذیری که دارد، هرساله میزبانی تعداد قابل توجهی از گردشگران می باشد. این جنگل ها زیستگاه جانوران بسیاری مانند گرگ، شغال، خوک و خرگوش می باشد. در این منطقه گل خاصی به نام سوسن چهل چراغ می روید که یکی از جاذبه های منحصر به فرد این منطقه در فصل بهار و تابستان به شمار می رود. شغال دره به عنوان سومین رویشگاه مهم و اصلی این نوع گل در جهان است.

سایت پرورش و تکثیر مارال

این سایت پرورش آهو در فندقلوی اردبیل در 8 هکتار، گونه ای از آهو های زیبا و منحصر به فرد که مارال نامیده می شوند را پرورش می دهند. زیبایی این منطقه و همچنین وجود مارال های زیبا، یکی از دلایلی است که گردشگران بسیاری هرساله از این منطقه زیبا بازدید می کنند.
شهرستان نمین یکی از شهرستان های گردشگر پذیر استان اردبیل محسوب می شود. این شهرستان علاوه بر جاذبه های گردشگری که گفته شد، دارای جنگل های زیبای آلادیزگه و آثار تاریخی مانند بقعه های شیخ بدرالدین، پیر لنگ، شیخ علی عنبران و بسیاری دیگر از جاذبه های متنوع و خاص می باشد.


جاذبه ها

فندقلو، سرزمین افسانه ای ایران

سفری جذاب به طبیعت افسانه ای ایران

نمین
دریاچه سوها اردبیل، قطعه ای از بهشت

طبیعت بی نظیر دریاچه سوها اردبیل را تجربه کنید

نمین
دشت بابونه اردبیل، بهشتی در آذربایجان

سفری به سرزمین گل های بابونه اردبیل

نمین

منزل ها

مکان دربستی - اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی مدرن تکخوابه در روستای آرپاتپه نمین اردبیل

اقامتگاه بوم گردی مدرن تکخوابه در روستای آرپاتپه نمین اردبیل قرار دارد

نمین

مکان دربستی - اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی مدرن در روستای آرپاتپه نمین اردبیل

اقامتگاه بوم گردی مدرن تک خوابه در روستای آرپاتپه نمین اردبیل قرار دارد

نمین

مکان دربستی - اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی سنتی در روستای آرپاتپه نمین اردبیل

اقامتگاه بوم گردی سنتی در روستای آرپاتپه نمین اردبیل قرار دارد

نمین

مکان دربستی - آپارتمان

نمین آرپاتپه مجتبی اصغری

اجاره منزل.اجاره سوئیت

نمین

مکان نیمه دربستی - آپارتمان

ویل در دل طبیعت بکر

منزل فوق واقع در یک قدمی جنگل فندقلو روستای توریستی ارپاتپه است که در پنج کیلومتری شهر نمین و با استان اردبیل 25کیلومتر فاصله دارد.
سه واحد نوساز به صورت مبله و دوخوابه با امکانات رفاهی آماده ارائه خدمت به میهمانان عزیزی که قصد سفر به استان اردبیل و طبیعت بکر جنگل فندقلو را دارند می باشد.

نمین

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید