تهران

تهران

تهران

شهرستان تهران

مقاله امروز ما درباره استان تهران می باشد. شهرستان تهران به عنوان پایتخت کشورمان، مهم ترین شهرستان ایران محسوب می شود. اهمیت این شهر نه تنها از نظر سیاسی، بلکه از نظر وضعیت فرهنگی و اجتماعی اهمیت ویژه ای برای کشورمان دارد.
شاید برایتان جالب باشد که خوده شهر تهران پرجمعیت ترین شهر کشور و همچنین بیست و چهارمین شهر پرجمعیت جهان به شمار می رود. شهرستان تهران با حدود 9 میلیون جمعیتی که در خود جای داده است، پرجمعیت ترین شهرستان خاورمیانه نیز تلقی می شود. در ادامه مقاله می خواهیم مکان های گردشگری و تاریخی شهرستان تهران به شما معرفی کنیم.

کاخ گلستان

یکی از زیباترین و قدیمی ترین بناهای گردشگری شهرستان تهران، کاخ گلستان می باشد. این کاخ با معماری فوق العاده زیبا که الهام گرفته از هنر معماری غربی می باشد، یکی از بناهای معروف گردشگری در تهران معرفی شده است. این کاخ مجموعه ای از شمس العماره، تالار سلام، تالار برلیان، تالار الماس، تخت مرمر، کاخ ابیض، خلوت کریمخانی و دیگر قسمت های شگفت انگیز دیگر می باشد.

کاخ موزه سعد آباد

یکی دیگر از بناهای تاریخی و مهم شهرستان تهران، کاخ موزه سعد آباد در دره زیبا و خوش آب و هوای دربند می باشد. این مجموعه، به عنوان ییلاق شاهان بنا شده و زمان ساختش به دوران قاجار بر می گردد، همچنین این کاخ موزه دو دوره پهلوی اول و دوم را پشت سر گذاشته است. کاخ موزه سعد آباد شامل موزه بهزاد، موزه خط و کتابت میرعماد، موزه هنر های زیبا، موزه مردم شناسی، موزه هنر و ملل، موزه نظامی و سایر قسمت های تاریخی و گردشگری دیگر می باشد.

دربند

اگر قصد سفر به منطقه خوش آب و هوای تهران را دارید، حتما به دربند سر بزنید. دربند در دامنه کوهپایه البرز قرار دارد. این قسمت از شهرستان تهران یکی از قسمت های مورد علاقه مردم بوده است. دربند با داشتن پناهگاه شیرپلا و آبشار دوقلویی که دارد در ایام نوروز میزبان بسیاری از گردشگران می باشد.
شهر تهران به عنوان پایتخت کشورمان ایران، یکی از شهر های پیشرفته و بزرگ ایران و خاورمیانه محسوب می شود، همچنین مکان های گردشگری طبیعی و مدرن بسیاری را در خود قرار داده است. از دیگر جاذبه های گردشگری تهران که شاید نامشان را بسیار شنیده باشید می توان به برج میلاد، بازار تجریش، بام تهران و توچال، پل طبیعت و پل ابریشم، باغ پرندگان، دریاچه خلیج فارس و پردیس سینمای چارسو اشاره کرد.

 

 

 


منزل ها

مکان دربستی - آپارتمان

سوئیت در میدان انقلاب تهران

اقامتی راحت در تهران

تهران

مکان دربستی - آپارتمان

سوئیتی دلنشین در تهران

<p>سوئیتی یک خوابه و در طیقه اول واقع شده است</p>

تهران

مکان دربستی - آپارتمان

سوئیت مبله در تهران

<p>سوئیت مبله و تک خوابه و شیک و تمیز و نقلی در طبقه همکف(3تا پله تا واحد) واقع شده است</p>

تهران

مکان دربستی - آپارتمان

سوئیت مبله و شیک در تهران

<p>سوئیت دو خوابه بسیار تمیز و شیک در طبقه همکف واقع شده است</p>

تهران

مکان دربستی - آپارتمان

سوئیت دنج و مبله در تهران

<p>سوئیتی دنج و مبله و بسیار تمیز در تهران است</p>

تهران

مکان دربستی - آپارتمان

سوئیت دلنشین در تهران

<p>این سوئیت 45 متری در تهران است</p>

تهران

مکان دربستی - آپارتمان

سوئیتی مناسب و تمیز در تهران

<p>سوئیتی مناسب و تمیز در تهران است</p>

تهران

مکان دربستی - آپارتمان

سوئیتی دنج و آرام در تهران

<p>این سوئیت دنج در تهران است</p>

تهران

محصولات