رزرو کلبه در شمال

رزرو کلبه در شمال

بررسی مزایای رزرو کلبه در شمال

 کلبه چوبی قطعا یکی از بهترین و لذت بخش ترین اقامتگاه هایی است که می توانید چند شبی را در آن سپری کنید. رزرو کلبه در شمال، یکی از بهترین پیشنهاداتی است که می توانیم به شما بدهیم تا چند روز عالی و بدون دغدغه را در آن سپری کنید.
در این مقاله می خواهیم کمی از ویژگی و مزایای اقامت در کلبه های ایران صحبت کنیم. حتما تا آخر با ما همراه باشید.

با شنیدن کلبه چه چیز به ذهنتان می آید؟

با شنیدن کلبه چوبی چه چیزی به ذهنتان میرسد؟ یک خانه سنتی با ساختار چوبی در شمال و سقفهای رنگی رنگی اولین تصویر ذهنمان از کلبه میباشد. تنها ساخت این کلبه ها در شمال متوقف نشده بلکه اخیرا خواهان زیادنری نسبت به گذشته پیدا کرده است. در هر بخشی از ایران می توانید کلبه های مناسب را ببینید.

کلبه در سال های اخیر

در سالهای اخیر تمایل به خرید و ساخت کلبه های پیش ساخته توسط دوستداران محیط زیست افزایش پیدا کرده چرا که چوب به راحتی تجدید پذیر هست و باعث اسیب به طبیعت نمیشود و نهایتا به طبیعت برمیگردد. از دیگر مزایای آن سریع ساخته میشود پس هم در وقت هم در هزینه صرفه جویی میشود.
همچنین تقاضای اقامت های آرام و به یادماندنی در کلبه ها نیز روز به روز بیشتر می شود. البته الگر بخواهیم مزایای کلبه را برشماریم باید مقاله مجزا در این باره نوشت. جالب است بدانید کلبه ها در ایران از شمال گرفته تا جنوب و حتی از صحرا گرفته تا تنگه چیتابه یاسوج می توانید پیدا کنید.

نگاهی به وضعیت کلبه ها

البته به گمان خیلی ها خانه ها و کلبه های از پیش ساخته شده مانند خانه ها دارای مقاومت زیادی نیستند و فرض بر این است که داراری مصالح محکم مانند ساختمان نیستند که با توضیحات ذیل این موضوع روشن خواهد شد.
نقطه بسیار مهم اینه که نسبت به خانه های دیگر در شرایطی مانند زمین لرزه ها از امنیت بیشتری برخوردار هستند. در مقابل رطوبت و آب مقاوم هستند و عایق خوبی در مصرف انرژی هستند  و زنگ زده هم نمیشوند. کلبه ها از مقاومت بالایی برخوردارند و در مدت زمان بسیار طولانی خراب نمیشوند و عمر کلبه ها طولانی است. 
چنانچه اگر به این موضوع توجه کنید در شمال کشورمون با گذشت مدت زمان طولانی کلبه ها در مقابل بارندگی و رطوبت مقاوم هستند و تخریب نمیشوند و همونطور که فهمیدیم تعمیرات احتمالی هم هزینه چندانی نمیبرد.

رزرو کلبه در شمال

اکوکمپ ها در شمال ایران

وقتی صحبت از رزرو کلبه در شمال می شود، بحث اکوکمپ هم خواه و ناخواه مطرح می شود.
امروزه بحث اکو کمپ و حامیان طبیعت یکی از موارد مهم در صنعت گردشگری میباشد.

اینکه  اقامتگاههایی ساخته بشوند که با شرایط طبیعت کاملا سازگاری داشته باشند و کمترین آسیب را به طبیعت بزنند و بازسازی آن اقامتگاه ها طبق قوانین اکو کمپ باشه و کمترین آسیب ممکن رو در طبیعت ایجاد کنه تا دی اکسید بسیار کمی برای طبیعت ایجاد کند.
در این میان حتی برخی از افراد گمان میکنند که بارهای الکترواستاتیک از برخی لحاظ برای بدن مضر میباشد جالب است بدانید که بار الکترواستاتیک چوب صفر میباشد.
چوب با وجود اینکه عایق صوتی نمیباشد ولی جالب توجه هست که با جذب امواج صدا از بیرون رفتن صدا از کلبه چوبی جلوگیری میکند.و حتی اگر دقت کرده باشید در بیشتر سالنهای کنسرت به منظور جلوگیری از بیرون رفتن صدا از عایق های چوبی استفاده میشود.

اقامت در کلبه ها، تجربه ای لذت بخش

اکثر مردمی  که در شهرهای شلوغ زندگی میکند ترجیح میدهند در هنگام سفر در مکانهایی اقامت کنند که به دور از غوغا و شلوغی زندگی شهری باشد و اغلب این افراد با رزرو کلبه در دل طبیعت حس زندگی در طبیعت را برای مدت کوتاهی هم که شده تجربه کنند. حتی از رزرو سوئیت هم بهتر است.
زندگی مدرن بالطبع زیباست و مزایای خودش را دارد اما اگر شما هم به دنبال فرار از شلوغی و ترافیک و سر و صدای زندگی شهری هستید که چند صباحی را بی دغدغه و به دور از زندگی ماشینی بگذرانید قطعا بهترین پیشنهاد رزرو کلبه در شمال زیبای ایران میباشد .
در این بین میتوانید با کمک گرفتن از  سایت و اپلیکیشن اتراق  و رزرو کلبه در شمال انواع کلبه ها  لحظه های خوبی را برای خودتان و خانواده تان رقم بزنید.

اتراق، پیشتاز در ارائه کلبه های منحصر به فرد

قطعا یکی از سایت هایی که می توانید با خیال راحت اقدام به رزرو کلبه در شمال بکنید، سایت اتراق است. ویژگی های مناسب کلبه های اتراق از جمله موارد زیر باعث شده است طرفداران زیادی داشته باشد. از جمله :

  • میزبانان منحصر به فرد و خون گرم
  • کیفیت مناسب کلبه ها
  • مناطق خوبی که کلبه ها در آن قرار دارند
  • تنوع کلبه ها
  • قیمت های مناسب

جهت رزرو می توانید از همین سایت اتراق اقدام کنید و یا اپلیکیشن اتراق را نصب کنید. می توانید با سرچ کلمه کلبه، تمامی گزینه های پیشنهادی ما را ببینید و هر کدام را خواستید رزرو کنید. تیم پشتیبانی اتراق هم به صورت تمام وقت در خدمت شماست.