جزیره شگفت انگیز رنگ ها

جزیره شگفت انگیز رنگ ها


جزیره شگفت انگیز رنگ ها:

جزیره هرمز قطعا یکی از عجیب ترین و دلنشین ترین سواحل دنیا می باشد. حس خوب قدم زدن بر روی خاک سرخ و لمس شگفتی های آفرینش یکی از ویژگی هایی است که گردشگران زیادی را به سمت این جزیره سوق می دهد.پیوند عاشقانه میان دریای سرخ رنگ با قلبت می تواند ماندگار ترین حس زندگیت را برایت رقم بزند.

دریا از زاویه ساحل سرخ جور دیگر زیبا و تماشایی است.

موقعیت جزیره هرمز:

جزیره شگفت انگیز رنگ ها یکی از جاذبه های توریستی و گردشگری خلیج فارس می باشد که در 42 کیلومتری خلیج فارس واقع شده است. این جزیره در روی نقشه به شکل بیضی است. این جزیره به دلیل این که با تنگه هرمز مجاورت دارد لقب کلید خلیج فارس به خود گرفته است.

نزدیک ترین راه سفر به جزیره هرمز:

برای سفر به این جزیره شگفت انگیز دو راه برای انتخاب دارید که هر دو راه نزدیک هستند و مسیری حدود نیم ساعت پیش رو دارید تا به جزیره هرمز برسید. راه اول از طریق بندر عباس می باشد که از اسکله شهید حقانی بندر عباس به سمت جزیره هرمز حرکت می کنند. راه دوم می توانید از طریق جزیره قشم در اسکله شهید ذاکری با قایق موتوری در کم ترین زمان به جزیره هرمز برسید.

تاریخچه جزیره هرمز:

جزیره هرمز در زمان قدیم زرون نام داشت که هنگام حمله مغول ها اهالی هرمز به قشم مهاجرت کردند و سپس به زرون که امروزه آن منطقه بندر گمبرون نامیده شده کوچ کردند و شهری را در آن منطقه به وجود آورده و اسمش را به یام شهر قدیم خود هرمز نامیدند. بعد ها این جزیره هرمز توسط پرتغالی ها اشغال شد و سپس شاه عباس این جزیره و سواحل ایران در خلیج فارس را نیز آزاد کرد.

جاذبه های جزیره هرمز:

از جاذبه های جزیره هرمز می توان به قلعه پرتغالی ها، دره مجسمه هرمز، پرتگاه غروب،غار دریایی، فرش خاکی هرمز و... اشاره کرد.

بهترین زمان سفر به هرمز:

از آنجا که همه ما می دانیم جزیره هرمز در جنوب کشور قرار دارد پس بدیهی است که این جزیره در فصل تابستان با گرمای طاقت فرسایی روبرو می شود. پس بهترین زمان سفر به این منطقه فصل پاییز و زمستان است که در این فصل آب و هوای جنوب کشور نسبتا معتدل است اما اگر هزینه برایتان مهم است پس فصل تابستان بهترین زمان سفر به این منطقه با هزینه ای بسیار ناچیز است زیرا به دلیل هوای گرم و شرجی این منطقه به شدت با کمبود مسافر روبرو میشود پس طبیعی است که هزینه بلیط و اقامت به طرز عجیبی کاهش پیدا کند.

علت سرخ بودن خاک هرمز:

خاک هرمز به دلیل ناخالصی های نمک و مواد شیمیایی تبدیل به این رنگ شده که می توان گفت از زیبا ترین ناخالصی های دنیا محسوب می شود. جالبی ماجرا اینجاست که اهالی آن منطقه از این خاک قرمز رنگ در غذا و ترکیبات سس و ترشی جات نیز استفاده می کنند.

ساحل زیبا و سرشار از عشق سرخ این جزیره حیرت انگیز و ماندگار ترین سفر را میتواند برای شما رقم بزند. ممنون از اینکه با ما تا اخر این مقاله همراهی کردید. با نصب اپلیکیشن اتراق بهترین اقامتگاه و بهترین تفریحات را در این جزیره تجربه کنید.

می توانید مقاله روستای شگفت انگیز کندوانرا هم بخوانید.