سفری به انواع جاذبه های گردشگری ایران

سفری به انواع جاذبه های گردشگری ایران


انواع جاذبه های گردشگری ایران را بشناسید

بدون شک کشورمان ایران پر است از جاذبه هایی که شاید نمونه آن در جهان نباشد و ما حتی نام آن ها را هم تا به امروز نشنیده ایم. شاید تا امروز کم لطفی های بسیاری از طرف ما به بعضی جاذبه های گردشگری کشورمان شده است. به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از آغاز سفرتان به شهر یا استان مقصد در رابطه با جاذبه های گردشگری آن اطلاعات کافی را تهیه کنید. در این مقاله قرار است در رابطه با انواع جاذبه های گردشگری ایران صحبت کنیم پس تا پایان این مقاله با اتراق همراه شوید.

طبیعت بی نظیر ایران

یکی از انواع جاذبه های گردشگری ایران، طبیعت بکر و دست نخورده آن است. به احتمال زیاد همین که نام طبیعت و سرسبزی و بکر بودن به میان می آید، ناخودآگاه ذهنمان به سوی جنگل های انبوه گلستان و مازندران و شمال کشور می رود. اما باید بگوییم که جاذبه های طبیعی کشورمان به شمال کشور محدود نیست و استان های جذاب دیگری مانند اردبیل، لرستان، بوشهر، اصفهان و ... نیز طبیعت بی نظیری دارند که با دیدن آن ها شاید یکی از مقاصد دائمی سفر شما شوند. بدون شک طبیعت، یادآور آرامش و لذت برای همه ماست و بیایید با تحقیق در رابطه با طبیعت کشورمان، با سفر به آن ها روحمان را تازه کنیم.

نگاهی به جاذبه های گردشگری ایران و تاریخ پرشکوه آن

اما در میان انواع جاذبه های گردشگری ایران، تاریخ پر شکوه کشورمان را نمی توانیم نادیده بگیریم. همانطور که می دانید کشورمان ایران، کشوری متمدن و باشکوه در طول تاریخ بوده و همین مسئله باعث شده تا جاذبه های تاریخی متفاوتی در سرتاسر کشورمان قرار بگیرند. فراز و نشیب های تاریخی ایران باعث شده تا مکان های تاریخی و دیدنی متنوعی برای ما به یادگار بمانند تا ما بتوانیم از آن ها درس بگیریم. تاریخی که در بعضی استان های کشور مانند اصفهان، شیراز، آذربایجان شرقی، اردبیل و... بسیار درخشان تر و پر رنگ تر دیده می شوند. بدون شک اگر استانی را به عنوان مقصد سفرتان در نظر گرفته اید، می توانید با تحقیق بر روی جاذبه های تاریخی، از بناهای قدیمی شهر مقصدتان دیدن کنید و لذت ببرید.

جاذبه های علمی کشور

درباره جاذبه های تاریخی و طبیعی ایران صحبت کردیم و گفتیم که کشورمان پر است از انواع مختلفی از جاذبه های گردشگری. اما در این قسمت می خواهیم به سراغ یکی از جذاب ترین انواع جاذبه های گردشگری ایران برویم. شاید تا به امروز به این فکر نیوفتاده اید که از مکان ها و مراکز علمی شهر های مختلف مانند رصدخانه ها، پارک های علم و فناوری و... دیدن کنید. به شما پیشنهاد می کنیم بازدید از مراکز علمی را نیز در برنامه خود قرار دهید. از انواع جاذبه های گردشگری ایران که می توانید از آن ها دیدن کنید می توان به:

  • جاذبه های زیست بوم
  • مذهبی
  • سازه های شهری
  • فرهنگی ورزشی
  • پارک ها
  • روستاها و ...

اشاره کرد. سامانه گردشگری اتراق برای شما امکانی بسیار ویژه فراهم کرده است. شما می توانید با مراجعه با سامانه گردشگری اتراق و با کلیک بر روی قسمت جاذبه ها، تمام جاذبه های گردشگری کشورمان را ببینید و اطلاعات کافی درمورد آن ها بدست بیاورید.

نویسنده: محمدرضا فاطمی