پرسش های متداول مهمانان

پرسش های متداول مهمانان

سامانه اتراق در خدمت شما مسافران، مهمانان و میزبانان گرامی می باشد. جهت استفاده مفید از وب سایت و اپلیکیشن اتراق، می توانید پاسخ سوالات زیر را مشاهده کنید. در صورتی که پاسخ خود را نیافتید، می توانید با تماس یا ارسال پیام از قسمت تماس با ما، سوال خود را مطرح کنید.

اپلیکیشن اتراق رو می تونید از کافه بازار، گوگل پلی ، مایکت و حتی خود سایت دانلود کنید. بدین صورت که وارد هر یک از اپلیکیشن های بالا می شید و کلمه اتراق را سرچ می کنید، سپس اقدام به نصب اپلیکیشن اتراق می کنید. در سایت هم می تونین با وارد شدن به آدرس سایت به نشانی Www.otrag.irدر منوی سایت گزینه دانلود اپلیکیشن وجود داره.

در ضمن، میزبانان از جای جای ایران عزیز می تونن اقامتگاه خودشون را ثبت کنند. و مهمانان با جستجوی شهر مورد نظر، می تونن اقامتگاه های اون شهر رو ببینند.

بله، با اینکه اپلیکیشن خیلی ساده و روان است، ولی ویدیوهای آموزشی ما برای توضیحات بیشتر پیرامون بخش های مختلف وجود دارد که می توانید تماشا کنید و جواب سوالات خود را شفاف دریافت کنید.

 

خیلی راحت، جهت رزرو می تونین وارد اپلیکیشن یا سایت بشید و در بخش جستجو، نام شهری که قصد دارید بهش سفر کنید را تایپ و جستجو می کنین، لیست اقامتگاه ها، تفریح ها، جاذبه ها و توضیحات شهر برای شما میاد. می تونین اقامتگاه ها رو ببینید، هر کدام رو که خواستید روش کلیک کنید. با کلیک روی هر اقامتگاه، صفحه ای باز می شه که شامل اطلاعات اون اقامتگاه، تصاویر، قیمت، لوکیشن و توضیحات است.

اگر پسند نکردید، برگشته و گزینه های دیگر را نگاه می کنید. اگر پسند کردید، روی گزینه رزرو می زنید کلیک می کنید، وارد صفحه توضیحات قوانین می شوید. در این صفحه تعداد مهمانان همراه رو هم باید وارد کنید. و روی گزینه بعدی می زنید. در صفحه بعدی، تاریخ ورود و خروج خود را از روی تقویم انتخاب می کنید. سپس در صفحه بعدی، فاکتور نهایی و قیمت کل را مشاهده می کنید. نهایتا روی گزینه رزرو رایگان کلیک می کنید. پیام درخواست رزرو شما به میزبان ارسال می شود. در این مرحله هیچ هزینه ای واریز نمی شود.

در مرحله بعد میزبان اگر رد یا تایید کرد برای شما پیامک رد یا تایید ارسال می شود. در صورت رد، می توانید گزینه های دیگر را بررسی و رزرو کنید. درصورت قبول، شما وارد اپلیکیشن شده و در بخش داشبرد مهمان، روی گزینه رزروهای مهمان کلیک می کنید. در این بخش رزرو خود را مشاهده می کنید، می توانید با کلیک روی آن، اقدام به پرداخت از طریق بانک یا کیف پول کنید. بعد از پرداخت، تمامی اطلاعات رزرو اعم از نام میزبان ، شماره میزبان، ادرس اقامتگاه لوکیشن اقامتگاه برای شما ایمیل و پیامک می شود.

از منوی بالای سایت روی گزینه ورود کلیک کنید و کد ملی و رمز عبور خود را وارد نمایید.

منظور از تجارب و تفریحات این است که اگر شما، تخصص، مهارت یا تجربه ای دارید که می تواند برای مردم مفید، آموزنده یا سرگرم کننده باشد، می توانید آن را در سایت یا اپلیکیشن اتراق ثبت کنید. تا دیگران با رزرو آن، از آن استفاده کنند و شما هم به درآمد برسید.

ارائه تجربه یا مهارت یا تفریح شما می تواند به صورت حضوری، یا آنلاین ارائه شود.

برای مثال، اگر شهر خود را به خوبی می شناسید، می توانید به عنوان تور لیدر در سایت ثبت کنید، تا مسافرانی که به شهر شما می آیند، شما را رزرو کنند تا آنها را راهنمایی کنید و در شهر بگردانید.

یا اگر شعبده بازی بلد هستید، می توانید آن را ثبت کنید تا کسانی که علاقمند به شعبده بازی هستند، آن را رزرو کنند و لحظات شادی داشته باشند.

این کار رو به چند دلیل نمی تونیم برای شما انجام بدیم. اول اینکه باید خودتون اقامتگاه یا تفریح رو ببینید، پسند کنید، دوم اینکه برای پیگیری های بیشتر باید رزرو در داخل اکانت شما باشد و ثبت گردد تا هم پشتیبانی بتواند پشتیبانی کاملی انجام دهد و هم جلوی مشکلات احتمالی گرفته شود. کلیه عملیات مالی هم از طریق سایت و اپلیکیشن انجام میشه و دارای سابقه وقابل پیگیری است.