سفری به زیارتگاه شاهزاده حمزهزیارتگاه شاهزاده حمزه، یکی از زیارتگاه های مهم خوزستان

به جرعت می توان گفت که همه استان های جنوبی کشور همواره شگفتی های بی نظیری را برای ما کنار گذاشته اند و میزبان بسیار جذابی برای گردشگران و توریست ها هستند. در این مقاله می خواهیم شما را با یکی از جاذبه های بسیار زیبای استان خوزستان آشنا کنیم. بیایید به شهر بندر ماهشهر این استان سفر کنیم و به سراغ زیارتگاه شاهزاده حمزه در این منطقه برویم. زیارتگاه شاهزاده حمزه یکی از زیارتگاه های بسیار مهم بندر ماهشهر می باشد که در سفر به این شهر، به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از این زیارتگاه بازدید کنید. اگر تا انتهای این مقاله با اتراق همراه شوید، این زیارتگاه را بیشتر خواهید شناخت.

زیارتگاهی مهم در بندر ماهشهر

همانطور که گفتیم، زیارتگاه شاهزاده حمزه جزء زیارتگاه های بسیار مهم بندر ماهشهر محسوب می شود. زیارتگاه شاهزاده حمزه در حدود 25 کیلومتری جاده ماهشهر به سمت هندیجان گرفته است. طبق داستان‌ ها و روایاتی که مردم تعریف می کنند، این امامزاده فرزند «امام موسی کاظم» و برادر «امام رضا» بوده که بعد از آمدن امام رضا به ایران، پس از ایشان روانه این کشور شده است.

سرگذشت شاهزاده حمزه

در این قسمت می خواهیم درباره سرگذشت شاهزاده حمزه صحبت کنیم. گفته شده است که کدخدایی به نام محمد غزالی که مخالف شیعیان بود برای دستیابی به مقام دنیوی امام را به شهادت رسانده و سر مبارک ایشان را از بدن جدا می‌ کند. در حال حاضر سر مطهر امامزاده حمزه در مرقد حضرت عبدالعظیم حسنی قرار دارد و تن این امام در ماهشهر مدفون شده است. اگر گذرتان به بندر ماهشهر افتاد، حتما از زیارتگاه شاهزاده حمزه در این شهر دیدن کنید.

پیشنهادی برای شما

اگر تا به امروز سفرتان را به استان خوزستان و بندر ماهشهر شروع نکرده اید، ما برای شما پیشنهادی داریم. از آن جایی که امروزه قیمت هتل ها بسیار بالاست و شما برای اسکان در شهر مورد نظر باید هزینه بالایی پرداخت کنید، سوئیت ها و منازل برای شما مقرون به صرفه تر هستند. شما می توانید قبل از آغاز سفرتان با مراجعه یه سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در بندر ماهشهر، با خیالی راحت از محل اسکانتان به این شهر زیبا سفر کنید.

"سفرتان به سلامت"

نویسنده : محمدرضا فاطمی


پیشنهادات


0

مزایا


جاذبه ای مذهبی

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده