سفری ماجراجویانه به شهر باستانی آسکدر شهر باستانی آسک، به گذشتگان سلام کنید

می توان گفت که همه استان های جنوبی کشور مانند خوزستان، همواره شگفتی های بی نظیری را برای ما کنار گذاشته اند و میزبان بسیار جذابی برای گردشگران و توریست ها هستند. در این مقاله می خواهیم شما را با یکی از جاذبه های بسیار زیبای استان خوزستان آشنا کنیم. اگر تا پایان این مقاله با ما همراه باشید، خواهید فهمید که تاریخ غنی خوزستان سرگذشت پر فراز و نشیبی را از سر گذرانده است. شهر باستانی آسک، یکی از جاذبه های تاریخی این استان می باشد که در بندر ماهشهر قرار گرفته و شما می توانید از آن بازدید کنید.

شهری قدیمی در قلب گرمای خوزستان

همانطور که گفتیم شهر باستانی آسک یکی از شهر های قدیمی استان خوزستان می باشد و جزء آثار تکرار نشدنی در کشور است. شهر باستان آسک شهری قدیمی و متروکه‌ می باشد و در جنوب شرقی هندیجان و کیان کوه قرار دارد. در حدود العالم درباره شهر آسک گفته شده است که آسک در دامنه کوه قرار داشت و بالای آن کوه آتش ‌فروزان می باشد. مورخان اعتقاد دارند که آسک ایوانی بلند و عظمتی بی مانند داشته است. همچنین آتشکده‌ ها و دفینه‌ های باستانی و گورهای قدیمی و حجاری ‌های کتیبه مانند در آسک وجود داشته‌ و کتیبه‌ هایی به خط پهلوی روی در غربی ایوان معبد آتشکده آسک در سنگ منقوش بوده است.

تاریخ طولانی شهر آسک

مسعر بن مهلهل در مورد شهر باستانی آسک می نویسد این شهر نخلستان های بسیار و آب های فراوان دارد و در آنجا ایوان بلند بر کنار چشمه ای پر آب که رو به روی آن گنبدی به ارتفاع صد ذراع قد بر افراشته است و این بنا را قباد پدر انوشیروان در سال های 481 تا 531 میلادی ساخته است. پس مشخص می شود که این شهر در زمان های حکومت اشکانیان و ساسانیان ساخته شده است.

شهری در زمان اسلام

شهرت شهر باستانی آسک در دوران اسلامی به دلیل جنگی که میان خوارج ازارقه و سپاه عبیدالله بن زیاد در این محل در گرفت معروف بوده است. اگر تا به امروز سفرتان را به استان خوزستان و بندر ماهشهر شروع نکرده اید، ما برای شما پیشنهادی داریم. شما می توانید با مراجعه یه سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در بندر ماهشهر، با خیالی راحت سفر خود را آغاز کنید.

"سفرتان بی خطر"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تاریخ طولانی منطقه

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده