خانه مویدی زفره، خانه ای تاریخی در فلاورجانسفری به خانه مویدی زفره، یکی از خانه های چشم نواز قدیمی

سفر به استان های تاریخی و معروف کشور از جمله اتفاقات جذاب زندگی ما ایرانی ها می باشد. اما ما به شما پیشنهاد می دهیم که قبل از آغاز سفر خود به هر استانی، اطلاعات کافی درباره محل مورد نظرتان را جمع آوری کنید. استان اصفهان و شهر فلاورجان را همه شما می شناسید اما بسیاری از شما همه جاذبه های این شهر را از نزدیک ندیده و چه بسا که حتی نام آن ها را هم نشنیده اید. تا پایان این مقاله با ما همراه شوید تا شما را با خانه مویدی زفره در فلاورجان آشنا کنیم.

خانه ای قدیمی در اصفهان

همه شما با سبک خانه های قدیمی آشنا هستید و بسیاری از این خانه های چوبی و قدیمی را از نزدیک دیده اید. خانه مویدی زفره از جمله خانه های دیدنی و جذاب در فلاورجان است که ارزش یک بار دیدن را دارد. خانه های قدیمی با چند دری چوبی، شیشه های رنگی و سقف گنبدی هنوز هم در بسیاری از روستاهای فلاورجان اصفهان دیده می شود و از جاذبه های گردشگری فلاورجان محسوب می شود. خانه موید در روستای زفره فلاورجان قرار دارد که به سبک گوتیک ساخته شده است. قسمت هایی از خانه مویدی زفره متعلق به دوران صفوی و قسمت هایی نیز متعلق به دوران قاجار است. این بنا از دیدنی های اصفهان به شمار می رود.

اثری متعلق به صفویه

با توجه به گفته برخی از پژوهشگران، خانه مویدی زفره از جمله خانه های متعلق به حکومت صفویان می باشد که امروزه تبدیل به جاذبه ای تاریخی در دل فلاورجان شده است. این بنای قدیمی و کهن در تاریخ 28 اسفند 1385 به آثار ملی کشور پیوست. این بنا گرچه تاریخی و کهن است اما هنوز هم مانند الماس در بین بناهای تاریخی می درخشد.

بنایی اصیل با معماری اصیل

همانطور که گفته شد این بنا با معماری اصیلی که دارد بین جهان گردان نیز محبوبیت خاصی دارد. اما اگر دلتان می خواهد به شهر زیبای فلاوجان و استان اصفهان سفر کنید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در فلاورجان، سفری بدون دغدغه را تجربه کنید.

"سفرتان به سلامت"

نویسنده : محمدرضا فاطمی


پیشنهادات


0

مزایا


معماری بی نظیر

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده