سفری به موزه‌ آقالار، موزه ای برای عبرتدر موزه‌ آقالار، تاریخ مراغه را مشاهده کنید

استان های کشورمان همگی آماده میزبانی از گردشگران بسیاری در سرتاسر سال را دارند. اما سوال اینجاست که ما تا چه اندازه با جاذبه های گردشگری کشورمان آشنا هستیم؟ در این مقاله قصد داریم تا شما را با یکی از جاذبه های گردشگری استان آذربایجان شرقی آشنا کنیم. موزه آقالار در شهرستان مراغه را می توان یکی از مهم ترین مراکز فرهنگی و گردشگری مراغه دانست. اگر می خواهید با این موزه بیشتر آشنا شوید، می توانید تا پایان این مقاله با اتراق همراه شوید تا اطلاعات کامل تری نسبت به این موزه با ارزش کسب کنید.

موزه ای چند صد ساله

اگر بخواهیم درباره این موزه بیشتر بگوییم باید به سبک معماری این مکان اشاره کنیم. این بنا چهار ضلعی و آجری است که بر روی قبر میر عبدالفتاح موسوی مراغی شاعر و عارف نامی دوره زندیه بنا شده است. مقبره آقالار مراغه به دستور ظل السلطان، به خاطر ارادتی که به مراد خود میر فتاح موسوی داشت بنا گردیده و در سال 1247 به وسیله حاج عباسعلی بنابی که خود نیز در این مقبره مدفون است، مرمت شده‌ است. بی شک این مکان یکی از مکان های بسیار مهم فرهنگی شهر مراغه می باشد.

موزه سنگ نگاره ها

موزه آقالار از چند جهت قابل اهمیت می باشد. به عنوان بنای باقی مانده از دوره زندیه نشانگر نوع و سبک معماری آن دوره بسیار حائز اهمیت است عرفا و اشخاص مذهبی و سیاسی و هنرمندان این شهر در این مکان مقدس آرمیده که عبدالفتاح موسوی مراغی متخلص به شیخ اشراق و شاهزاده قلی میرزا متخلص به مجنون علیشاه از مهم‌ترین اشخاص دفن شده در این بقعه است.

پیشنهادی برای شما

امروزه قیمت هتل ها بسیار بالاست و شما برای اسکان در شهر مورد نظر باید هزینه بالایی پرداخت کنید، سوئیت ها و منازل برای شما مقرون به صرفه تر هستند. شما می توانید قبل از آغاز سفرتان با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در مراغه، با خیالی راحت از محل اسکانتان به موزه آقالار رفته و لحظات به یادماندنی را ثبت کنید.

"سفرتان بخیر"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


آشنایی با گذشته پرشکوه مراغه

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده