برج میلاد تهران ؛ بر فراز آسمانِ پایتخت

 (0 نفر)
تهران
برج میلاد در تهران

برج میلاد تهران

ویراستار :

آسمان تهران ، زیر سلطه برج میلاد

برج میلاد بلندترین برج ایران و ششمین برج بلند مخابراتی جهان است که در کشورمان ایران و در شهر تهران قرار دارد، این  برج که با نام برج تهران نامیده می شود در 16 مهر سال 1387 به ارتفاع 435 متر با زیربنای 13000 متر و درطول  حدود 11 سال از گذشت پایه ریزی طرح آن ، با شعار « آسمان نزدیک است ! » افتتاح شد.
 برج میلاد تهران مقام بیستم را در بین سازه های بلند نامتکی ( سازه های بدون نگهدارنده همانند سیم و دکل ) و هم چنین مقام نخست را از نظر وسعت کاربری سازه ی راس آن ، در بین تمامی برج های مخابراتی دنیا را دارد. 
این برج به دلیل بلندی اش از همه جای تهران دیده می شود و به همین دلیل یکی از نمادهای پایتخت ایران محسوب می شود.
با اتراق همراه باشید تا اگر هم برج میلاد را ندیده اید با پیشینه آن آشنا شوید ، امیدواریم علاقمند شده و به دیدن این مکان تفریحی و لذت بخش همراه خانواده هایتان بروید . با اتراق می توایند ضمن مقرون بودن هزینه ها سفری شاد و لذت بخش به جاهای دیدنی ایران داشته باشید.

معماری زیبای برج میلاد تهران 

برج میلاد از جذاب ترین سازه های شهری ایران از معماری بی نظیر و و دقت سخت بالایی تشکیل شده است ، وزن سازه در حدود 150 هزار تن و 17 هزار متر مکعب شیشه در ساخت آن مورد استفاده قرار گرفته شده است .در برابر جریان هوا  تا سرعت 140 کیلومتر در ساعت و تندباد های لحظه ای تا سرعت 220 کیلومتر درساعت مقاومت نشان می دهد. 
معماری اصلی برج تهران از سه قسمت تشکیل شده است : ساختمان پای برج یا قسمت لابی هم می گویند ، بدنه اصلی یا شفت ساختمان ، ساختمان بالای برج یا راس . قسمت لابی ساختمان در قسمت پایین با 6 طبقه به وسعت 17 هزار متر مربع است .طبقات اول ودوم و زیرطبقه به امکانات تاسیساتی و مرکز داده برج تعلق گرفته و در سایر طقات آن رستوران ، مرکز خرید ، کافه و ... قرار اده شده است . بدنه اصلی برج که به شفت هم معروف است برای عبور آسانسورهای پر سرعت با دارابودن 6 آسانسور برای اتصال قسمت لابی به راس آن به کار می رود. راس برج که قسمت اصلی و مهم آن است دارای وزن 2100 تن می باشد به خاطر وجود همین راس است که ساختمان میلاد بزرگترین برج مخابراتی را با خود به یدک می کشد . سازه ی راس برج از دوقسمت تشکیل شده سبد فلزی و سازه فوقانی نام دارند. بخش های گنبد آسمان ، سکوی دید باز ،سکوی دید بسته ، رستوران گردان که از مهم ترین بخش های برج است در این راس قرار دارد .

امکانات جذاب برج میلاد تهران

گردش در برج میلاد تهران به دلیل جاذبه ها وامکانات تفریحی و گردشگری  مورد توجه قرار گرفته و یکی از گزینه های تفریح در تهران است .برج تهران از 12 طبقه تشیل شده و 1693 پله دارد. مدت زمان طی کردن این پله ها توسط ورزشکار ماراتن ایران آقای احد اسدی 10 دقیقه و 41 ثانیه رکورد خورد .از مزایای برج می توان به گسترش ازتباطات بی سیم ، گسترش پوشش های رادیویی و تلویزیونی ، هواشناسی ، کنترل ترافیک و ... اشاره کرد .گنبدآسمان با دارا بودن هنر ونقاشی ایران نماد تاریخ کهن ایران در ارتفاع 310 متری برج از نماهای تهران و نماهای جذاب گردشی برج است . سکوی دید باز در طبقه 7 برج قرار دارد و شما میتوانید در محوطه آن قدم بزنید ودوربین هایی که به دیوارنصب است تا با تصاویر واضح  وبا کیفیت تهران را ببینید ؛ با سکوی دید باز وبسته  این برج می توانید از منظره ی زیبای تهران لذت ببرید .موزه مشاهیر و موزه سکه ، رستوران سنتی ، کافه ویونا ، زیپ لاین ، پل معلق ،پینت بال ، سینما 6 بعدی ، پارک دلفین ها و ...از دیگر جاذبه های این ساختمان می باشد .

بلیط برج تهران 

دو نوع قیمت بلیط در برج وجود دارد .بلیط اول بازدید از سکوی دید باز با هزینه 12 هزار تومان و بلیط بازدید از سکوی دید باز ، موزه مشاهیر ، موزه شهرداری و گنبد آسمان 35 هزار تومان می باشد . کودکان زیر 6 سال نیازی به تهیه بلیط ندارند .

موقعیت برج میلاد تهران 

برج میلاد در شمال غربی تهران و در جنوب محله شهرک غرب و در شمال کوی نصر با زیربنای 13 هزار مترمربع بر روی تپه ای واقع شده است .
* نویسنده : سمیه پیرزاده

پیشنهادات


0

مزایا


گسترش ازتباطات بی سیم ، گسترش پوشش های رادیویی و تلویزیونی ، هواشناسی ، کنترل ترافیک و جاذبه های گردشی  و تفریحی برج 

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد.

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


برج دارای رستوران ها ، مراکر خرید ، کافه و ... است.

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید