مجموعه قطب الدین حیدر، با طاقی تاریخیسفری تاریخی به مجموعه قطب الدین حیدر

سفر به استان های سرتاسر کشور می تواند بسیار جذاب و لذت بخش باشد. به شما پیشنهاد می کنیم که اگر اهل تاریخ و زیبایی های تاریخی هستید به استان خراسان رضوی حتما سری بزنید. استان خراسان رضوی و شهرستان تربت حیدریه از جمله مکان هایی هستند که جاذبه های گردشگری بسیار متفاوت و تاریخی در دل خود قرار داده اند. مجموعه قطب الدین حیدر در شهرستان تربت حیدریه، از جمله مکان هایی است که ارزش یک بار بازدید از آن را دارد. اگر تا پایان این مقاله با اتراق همراه باشید، بیشتر با این مجموعه آشنا خواهید شد.

مجموعه ای پر از اسرار تاریخی

مجموعه قطب الدین حیدر در استان خراسان رضوی و شهرستان تربت حیدریه، از جمله آرامگاه های بسیار مشهور منطقه محسوب شده و هر ساله گردشگران بسیاری به خود جذب می کند. این مجموعه شامل آرامگاه قطب‌الدین حیدر (عارف مشهور و از شاهزادگان اُزبک و از تبار خاقان تُرک)، ایوانی از مسجد جامع قدیم و کاروانسرای طبسی است. بی شک می توانید ساعات لذت بخشی را در این مجموعه سپری کنید.

قطب الدین حیدر کیست؟

اما مهم ترین سوال اینجاست که قطب الدین حیدر در تربت حیدریه کیست؟ قطب الدین حیدر عارف معروف و پرآوازه، پایه‌ گذار طریقت حیدریه و از نوادگان سالورخان ازبک و از تبار خاقان ترک بود. وی در سال 508 هجری قمری در بخارا چشم به جهان گشود. در هفت سالگی بخارا را ترک کرد و برای کسب فیض از محضر شیخ ابوالقاسم به زاوه آمد. بنای قطب الدین حیدر از جمله بناهای بسیار مهم شهر تربت حیدریه می باشد که مانند الماسی در قلب شهر می درخشد و به عنوان مهم ترین جاذبه گردشگری شهر از آن یاد می شود.

پیشنهادی ویژه برای شما

اگر سفر خود را به خراسان شروع نکرده اید، دست نگه دارید. مشکلی که در تمامی سفر ها با آن دست و پنجه نرم می کنیم، محل اسکان در شهر مقصد است. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در تربت حیدریه، آرامگاه قطب الدین حیدر و سایر جاذبه های گردشگری این شهرستان را از نزدیک ببینید و لذت ببرید.

"سفرتان بی خطر"
 
نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تاریخ مجموعه

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده