مسجد تاریخانه، عظمت عبادتگاه های ایراندر مسجد تاریخانه دامغان، شکوه معماری پیشینیان را ببینید

آماده اید که سفری مجازی به یکی از جاذبه های کم نظیر کشور در یکی از استان های اسرار آمیز ایران سفر کنیم؟ پس تا انتهای این مقاله با اتراق همراه باشید زیرا قرار است با مکانی منحصر به فرد در استان سمنان آشنا شوید. سفر اینبار اتراقی ها قرار است به شهرستان دامغان، یکی از چشم نواز ترین شهرستان های کشور باشد. خب پس بیاید به شهرستان دامغان و مسجد تاریخانه در استان سمنان برویم. بی شک این مسجد می تواند تصورات شما را نسبت به همه مساجد تاریخی ایران عوض کند.

مسجدی مقدس برای صوفیان

مسجد تاریخانه دامغان یکی از مساجد مهم و تاریخی منطقه محسوب می شود که بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود. در واقع این بنا از آنجا که یکی از مقدس ‌ترین مکان‌ های صوفیان و عارف‌ مسلکان بوده است که در طول دورانهای مختلف به مرور طرحش کامل‌تر شده است اما کلیات معماری ساسانی‌ خودش را حفظ کرده است. این بنا از طاق ‌هایی که بدون مجاورت دیوار، روی ستون ‌های تاریخانه قرار دارند ساخته شده است.

مسجدی تاریخی در سمنان

همانطور که گفتیم مسجد تاریخانه را می توان یکی از مساجد بسیار مهم سمنان دانست. مسجد تاریخانه دامغان جزو کهن ترین و نخستین مساجد ایران است که در آن مناره ساخته شده است. ساختمان بنای مجدد آن مربوط به قرن دوم هجری و اسلوب آن نیز به سبک بناهای دوره ساسانیان است. نقشه ساختمان بر پایه شبستان ستون دار و طرح اصلی آن بر محور صحن مرکزی است.

سفری مطمئن با اتراق

شما می توانید سفری بسیار راحت و مقرون به صرفه ای داشته باشید، فقط کافیست قبل از آغاز سفر، به سامانه گردشگری اتراق مراجعه کرده و با رزرو منزل در دامغان، کار خودتان را راحت کرده و با خیالی آسوده سفرتان را شروع کنید. مطمئن باشید که با اتراق سفری راحت و مقرون به صرفه را تجربه خواهید کرد.

"سفرتان مملو از زیبایی های خلقت"
 
نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


مسجدی با معماری بی نظیر

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده