مسجد دو مناره، مسجدی متعلق به دوران افشاریه در سقزمسجد دو مناره سقز، تاریخی طولانی در قلب شهر

بنا های تاریخی در شهر های کشورمان می تواند مقصد بسیار جذابی برای سفر های بعدی ما باشند. در این مقاله می خواهیم سفری داشته باشیم به یکی از استان های بسیار زیبا و گردشگری در کشورمان و شما را با یک جاذبه تاریخی با معماری کم نظیر آشنا کنیم. استان کردستان یکی از سردترین آب و هواها را بین استان های کشور دارد اما به شما قول می دهم اگر به این استان زیبا سفر کنید، گرمای جاذبه های گردشگری این منطقه شما را مجذوب خود می کند. مسجد دو مناره در سقز یکی از مساجد تاریخی و دیدنی کردستان است، با اتراق همراه باشید تا با این مسجد بیشتر آشنا شوید.

مسجدی با معماری تاریخی

مسجد دو مناره سقز یکی از جاذبه های بسیار مهم و تاریخی کردستان می باشد که هر ساله گردشگران زیادی از این بنا دیدن می کنند. طبق روایات مطرح شده، بنای این مسجد در زمان شیخ حسن مولان آباد از عرفای بزرگ و نامی دوره افشاریه گذاشته شد. مسجد دو مناره واقع در محله میان قلعه سقز و در دامنه یگانه تپه تاریخی داخل شهر و در بافت قدیم شهر سقز واقع شده است. بی شک بازدید از چنین مسجد تاریخی خالی از لطف نخواهد بود.

معماری بی نظیر مسجد

اما در این قسمت می خواهیم درباره معماری بی نظیر مسجد دو مناره صحبت کنیم. معماری مساجد در ایران یکی از باشکوه ترین و کم نظیر ترین نوع معماری را داراست که نماینده ذوق سرشار زیبایی‌شناسی است و منبعی جز ایمان مذهبی و الهام آسمانی نمی‌تواند داشته باشد. اگر عاشق معماری های اصیل کهن ایرانی هستید به شما پیشنهاد می کنیم که به هیچ عنوان این مسجد تاریخی را از دست ندهید.

با اتراق خیالتان راحت باشد

اگر دوست دارید به مسجد دو مناره در شهرستان سقز سفر کنید، قبل از آغاز سفرتان باید مقدمات سفرتان را آماده کنید. یکی از این مقدمات، تعیین محل اسکان در شهر مقصد است. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در سقز، به راحتی و بدون دغدغه سفرتان را شروع کنید.

"سفرتان مملو از حال خوب"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


معماری بسیار زیبای مسجد

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده