سفری به تاریخ ملایر با آتشکده نوشیجان

 (0 نفر)
ملایر
آتشکده نوشیجان ملایر

آتشکده نوشیجان، آتشکده ای تاریخی در ملایر

ویراستار :


آتشکده نوشیجان، آتشکده ای با معماری بی نظیر در ملایر

همه استان های کشور می توانند میزبان بسیار شایسته ای برای شما در ایام تعطیل سال باشد. در این مقاله می خواهیم به یکی از استان های بسیار خوش آب و هوا و زیبای کشورمان سفر کنیم و شما را با یکی از جاذبه های جذاب این استان آشنا کنیم. استان همدان از جمله استان های گردشگری و توریستی ایران می باشد که سالانه از گردشگران بسیاری میزبانی می کند. شهرستان ملایر در این استان با مناظری کم نظیر و همچنین جاذبه هایی بسیار هیجان انگیز می تواند مقصد مناسبی برای سفر شما باشد. آتشکده نوشیجان در ملایر یکی از جاذبه هایی است که در ادامه قرار است درباره آن صحبت کنیم.

جاذبه های تاریخی در ملایر

همانطور که گفتیم آتشکده نوشیجان در استان همدان و شهرستان ملایر یکی از جاذبه های بسیار معروف می باشد. این آتشکده که در حدود 20 کیلومتری شمال غربی شهرستان ملایر قرار گرفته، در منطقه شورکات این منطقه جا خوش کرده است. این آتشکده بر روی تپه ای به ارتفاع 37 متر قرار دارد و جلوه ای بسیار تاریخی را به منطقه داده است.

تپه ای مربوط به هزاران سال پیش

اگر به منطقه آتشکده نوشیجان سفر کنید، تاریخ منطقه حتما شما را شگفت زده خواهد کرد. در تپه آتشکده نوشیجان در سه طبقه، سه دوره فرهنگی ماد ها، هخامنشیان و ساسانیان کشف شده که از این نظر ارزشمند و حساس است. در تپه نوشیجان قسمت های مختلفی از جمله بنای قدیمی جبهه غربی، تالار ستوندار یا آپادانا، معبد مرکزی یا دومین نیایشگاه، حصار، دژ و انبار ها و تونل ها وجود دارند. بی شک بازدید از چنین بنای تاریخی می تواند برای عاشقان تاریخ فوق العاده جذاب باشد.

مهمان ما باشید

اگر قصد دارید تا به استان همدان سفر کنید و جاذبه های گردشگری این استان و همچنین شهرستان ملایر را از نزدیک ببینید، برای شما پیشنهادی داریم. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در ملایر، با خیالی راحت و همچنین هزینه ای به مراتب پایین تر سفر خود را آغاز کنید و از آن لذت ببرید. بی شک سفر هیجان انگیزی در انتظار شماست.

"سفرتان بخیر"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تاریخ طولانی آتشکده

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید