درختان کهنسال با طبیعت بکر در پارک سیفیه‌ ملایر

 (0 نفر)
ملایر
پارک سیفیه ملایر

آخر هفته هیجان انگیز خود را در پارک سیفیه ملایر بگذرانید

ویراستار :


پارک سیفیه ملایر را برای آخر هفته های خودتان انتخاب کنید

سفر کردن همیشه حال ما را خوب می کند و می تواند چند روز ما را از زندگی تکراری و روزمره دور کند. در این مقاله قصد داریم تا به یکی از زیباترین جاذبه های کشورمان سفر کنیم که بی شک می تواند مقصد مناسبی برای سفر بعدی شما باشد. می خواهیم به استان زیبای همدان و شهرستان بی نظیر ملایر سفر کنیم. ملایر جزو شهرستان هایی است که سالانه از گردشگران بسیاری میزبانی می کند. پارک سیفیه ملایر که یک پارک جنگلی فوق العاده زیبا محسوب می شود، با مناظر دل انگیزی که دارد می تواند شما را حسابی سر ذوق بیاورد. در ادامه با اتراق همراه باشید تا با این پارک جنگلی زیبا بیشتر آشنا شوید.

باغ شخصی خاندان سلطنتی

اما همانطور که در بالا گفته شد، پارک سیفیه ملایر را می توان یکی از مهم ترین پارک های جنگلی ملایر دانست که در سفر به همدان می توانید از آن دیدن کنید. پارک جنگلی سیفیه که به پارک باغ سیف الدوله نیز مشهور است، یکی از قدیمی‌ ترین پارک‌ های جنگلی کشورمان محسوب می شود که در مساحتی حدود 10 هکتار در شمال شرقی ملایر و در دامنه کوه گرمه ساخته شده است. این پارک جنگلی در دوران قاجار باغ شخصی خاندان سلطنتی بود.

پارکی با معماری ایتالیایی

پارک سیفیه ملایر از جمله پارک های بسیار زیبای استان همدان است که طبیعت بی نظیر آن موجب شده تا این مکان تبدیل به پاتوق عکاسان شود. این پارک توسط مهندسان ایتالیایی و به شکل صلیب و بیضی وار ساخته شده است. گفته ها نشانگر این موضوع است که پارک سیفیه به تقلید از معماری باغ سازی اصفهان در دوره صفویه ساخته شده که طراحی این باغ بسیار شبیه به چهار باغ اصفهان است.

اتراق سفر خوشی را برای شما آرزومند است

سفر کردن شاید به نظر ساده بیاید اما بهتر است قبل از آغاز سفرتان، مقدماتی را برای آن آماده کنید. یکی از این مقدمات، مشخص کردن محل اسکان در شهر مقصد است که کار شما را بسیار راحت تر خواهد کرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در ملایر، با خیالی راحت و مطمئن سفر خود را به پارک سیفیه آغاز کنید.

"سفرتان به سلامت"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


آب و هوای مناسب

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید