چاه تیان ازنا، چاهی با فوران های ناگهانیچاه تیان ازنا، طبیعت شگفت انگیز استان لرستان

بی شک سفر کردن همیشه می تواند یکی از جذاب ترین قسمت های زندگی ما باشد که باید سعی کنیم که در طول سال چندین بار آن را تجربه کنیم. سفر کردن یک سری پیش نیاز هایی دارد که باید به آن ها توجه کرد، یکی از این پیش نیاز ها شناخت جاذبه های گردشگری شهر مقصد است. اگر تا پایان این مقاله با ما همراه باشید با یکی از بی نظیر ترین جاذبه های کشورمان در استان لرستان و شهرستان ازنا آشنا خواهید شد. چاه تیان ازنا از جمله چاه های اسرار آمیزی است که در ادامه به آن می پردازیم پس با ما همراه باشید.

چاهی به در اعماق زیبایی

استان لرستان پر است از زیبایی هایی که همه ما درباره آن ها خوانده ایم. در این مقاله با چاه تیان ازنا آشنا خواهیم شد که به گفته افراد محلی در طول سال رفتار های بسیار جالبی از خودش نشان می دهد. چاه تیان ازنا که گودالی به قطر ۳ الی ۴ متر و عمق ۵ متر و سنگی دارد، یکی از پدیده ‌های جالب زمین‌ شناسی است و در اوایل بهار به طور ناگهانی و به یکباره فوران کرده و پرآب می‌گردد. آبدهی این چشمه نسبتا بالا است و می تواند تا ماه ها ادامه دار باشد. این چاه در اواخر تابستان و اوایل بهار به یک باره خشک می شود.

چشمه ای زلال و زیبا

چاه تیان ازنا در حدود 22 کیلومتری شهرستان ازنا در روستایی زیبا قرار گرفته که می توانید با سفر به آن جذابیت سفرتان را چندین برابر کنید. چاه تیان ازنا در ارتفاع 2 هزار و 200 متری سطح زمین قرار گرفته که با آب خنک و زلالی که دارد هر انسان و گردشگری را سر ذوق می آورد. متاسفانه باید گفت که تصمیمات درست و لازم درباره این چاه گرفته نمی شود.

اتراق همراه شماست

سفرتان را قبل از آغاز، با اتراق راحت تر کنید. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در ازنا و یا اطراف این شهرستان، سفری بی نظیر و خاطر انگیزی را با خیالی راحت و مطمئن پشت سر بگذارید. قبل از آغاز سفرتان محل اسکانتان را مشخص کنید تا در شهر مقصد سرگردان نشوید.

"سفرتان پر از اتفاقات زیبا"

 نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


آب و هوای بی نظیر

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده