در رصدخانه شهرداری فسای شیراز، به پهنای آسمان سفر کنیدسفری هیجان انگیز به رصدخانه خانه شهرداری فسا

امروز می خواهیم سفری هیجان انگیز و جذاب به یکی از مراکز علمی کشور داشته باشیم. نظرتان چیست به استان زیبای فارس و شهرستان بی نظیر شیراز سفر کنیم. استان فارس با جاذبه های فرهنگی و تاریخی که در دل خود قرار داده است، سالانه میزبان بسیاری از گردشگران و توریستان از سرتاسر دنیا می باشد. اما در این مقاله قصد داریم تا با یکی از جاذبه های علمی این استان آشنا شویم. شاید نام رصدخانه شهرداری فسا به گوشتان نخورده باشد اما به شما پیشنهاد می کنیم که حتما در سفر به شیراز از این رصدخانه دیدن کنید. تا پایان با اتراق همراه باشید تا با این جاذبه علمی بی نظیر بیشتر آشنا شوید.

رصدخانه ای برای ماجراجویی

اگر به استان فارس سفر کردید، به شما پیشنهاد می کنیم که از رصد خانه شهرداری فسا دیدن کنید. این رصدخانه که از زمان تاسیسش حدود 12 سال می گذرد، در سمت راست ورودی شهر تپه ای به نام تپه کدیور واقع شده است. در بالای این تپه زیبا می توانید رصد خانه شهرداری فسا را ببینید. سالانه متقاضیان زیادی از استان فارس به این مکان می آیند و بازدیدی علمی را انجام می دهند. در طول 12 سالی که از ساخت رصد خانه شهرداری فسا می گذرد، فعالیت ها و تحقیقات بسیاری در این ساختمان انجام شده است و می توان این رصدخانه را یکی از مراکز مهم علمی فارس نامید.

در این رصدخانه چه خواهیم دید؟

اما سوال اینجاست که در این رصدخانه چه نوع دستگاه هایی وجود دارد؟ رصد خانه شهرداری فسا امکانات بسیاری از جمله اتاق افلاک نما دارد که در آن می توان تلسکوپ 6 اینچ، تلسکوپ 10 اینچ، تلسکوپ 14 اینچ، دستگاه افلاک نما و دستگاه عکس برداری سی سی دی مشاهده کرد. بی شک بازدید از چنین مکان علمی جذابی می تواند تجربه باورنکردنی برای هرکسی باشد.

اتراق همراه شماست

اما اگر دوست دارید به استان زیبای فارس سفر کنید، باید به این موضوع دقت داشته باشید که بهتر است تا محل اسکان در شهر مقصد خود را قبل از آغاز سفر مشخص کنید، تا در شهر مقصد مشکلات سوئیت را نداشته باشید. به این منظور می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در فارس، به راحتی جاذبه های گردشگری این استان را ببینید.

"سفری بی نظیری را برای شما آرزومندیم"
 
نویسنده: محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


مکانی کاملا علمی

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده