سفری به همدان و تالاب کردخورد ملایرتالاب کردخورد ملایر، تالابی که در پاییز می درخشد

در این مقاله می خواهیم به یکی از زیباترین استان های کشور سری بزنیم و با جاذبه ای بی نظیر آشنا شویم پس تا پایان این مقاله با اتراق همراه باشید. استان همدان از آن دسته از استان های گردشگری و زیباست که سال ها در ایام تعطیل پر از مسافران ایرانی و خارجی است. این استان به دلیل داشتن مکان های فرهنگی و همچنین جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیار مشهور شده است ولی در این مقاله قصد داریم تا به یکی از تالاب های استان همدان و شهرستان ملایر سری بزنیم. تالاب کردخورد ملایر یکی از تالاب های منحصر بفرد کشور محسوب می شود که در ادامه بیشتر به آن میپردازیم.

تالاب کردخورد ملایر یا آق گل

تالاب کردخورد ملایر از جمله تالاب هایی است که با توجه به موقعیت جغرافیایی خاصی که دارد، می تواند یکی از تالاب های مهم استان همدان محسوب شود. تالاب کردخورد ملایر در جنوب شرقی شهر اسلام ‌شهر آق‌گل از توابع ملایر و روستای توتل در کنار کوه که در مرز استان‌های همدان و مرکزی واقع شده‌ است. اما موضوع زمانی جذاب می شود که متوجه شویم که این تالاب زیبا جزو آثار ملی کشورمان نیز محسوب می شود. بی شک سفر به ملایر و بازدید از چنین جاذبه ای می تواند بسیار جذاب باشد.

تاریخ طولانی تالاب

اما تالاب کردخورد ملایر جزو تالاب های تاریخی کشور نیز به حساب می آید. به گفته محققین و زمین شناسان، این منطقه محل گرد آمدن هرز آب ‌های فصلی است که با توجه به نوع زمین منطقه، دارای قدمتی چهل هزارساله‌ است. این تالاب را همچنین می توانیم به عنوان یکی از زیستگاه های مهم پرندگان وحشی و کوچ کنندگان مانند قو، فلامینگو، اردک مرمری، اردک سبز، لک لک و ... بدانیم.

سفری راحت با اتراق

همه ما می دانیم که محل اسکان در شهر مقصد یکی از دغدغه های بسیار مهم ما در طول سفر است، به همین منظور برای شما پیشنهادی داریم. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در ملایر، با خیالی راحت به سفرتان ادامه دهید و صرفه جویی قابل ملاحظه ای را در هزینه های سفرتان داشته باشید.

"سفری همراه با حال خوب را برایتان آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


زیستگاهی مهم برای پرندگان

شرایط و محدودیت ها


منطقه ای محافظت شده است

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده