ارگ بیاضه اصفهان، یادگاری از دوره ساسانیانسفری به استان  اصفهان و بازدید از ارگ بیاضه اصفهان

همه استان های کشور بی شک این قابلیت و زیبایی را دارند تا به شکلی مناسب از گردشگران پذیرایی کنند. اما همانطور که می دانید استان اصفهان از آن جمله از استان هایی است که می شود حساب ویژه ای برای سفر و تفریحات مختلف روی آن باز کرد. اصفهان از آن دسته از مکان های گردشگر پذیر می باشد که سالانه مسافران بسیاری را میزبانی می کند، اما در این مقاله می خواهیم با شما را با یکی از جاذبه های ناشناخته اصفهان آشنا کنیم. ارگ بیاضه اصفهان می تواند جاذبه ای جذاب برای شما در سفر به استان اصفهان باشد. تا پایان این مقاله با اتراق همراه باشید تا با این جاذبه بی نظیر بیشتر آشنا شوید.

قلعه ای در روستای کهن

همانطور که گفته شد ارگ بیاضه اصفهان را می توان یکی از جاذبه های کهن و قدیمی استان نامید. ارگ بیاضه اصفهان یا همان قلعه بیاضه، قلعه ‌ای قدیمی است که در روستایی به همین نام قرار دارد. این بنای چند طبقه و خندق عریض و عمیق و مجموعه خشتی گسترده و به هم پیوسته پیرامون آن، نمونه ای بی نظیر از دژ های کویری کشور محسوب می شود. اگر به استان اصفهان رفتید حتما از این قلعه خشتی دیدن کنید زیرا تجربه ای متفاوت در روستای بیضا پنهان شده است.

تاریخ طولانی قلعه

اما اگر بخواهیم درباره تاریخ دور و دراز ارگ بیاضه اصفهان صحبت کنیم، باید به چند صد سال قبل بازگردیم. طبق گفته تاریخ شناسان و محققان، این قلعه قدمتی باستانی داشته و به دوران ایران اسلام باز می گردد، به همین دلیل  قلعه دارای اهمیت ویژه در اصفهان است. اگر به تاریخ استناد کنیم، نام این قلعه در کتب مختلف تاریخی نیز دیده می شود. ارزش تاریخی این قلعه شما را شگفت زده خواهد کرد.

سفری با اتراق

اگر قصد دارید به استان اصفهان سفر کنید و ارگ بیاضه اصفهان را از نزدیک ببینید، برای شما پیشنهادی داریم که نمی توانید رد کنید. همه ما می دانیم که یکی از دغدغه های اصلی مسافران در سفر، محل اسکان در شهر مقصد است. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در اصفهان، سفرتان را بدون دردسر آغاز کنید.

"سفری مملو از حال خوب را برایتان آرزومندیم"

نویسنده: محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تاریخ طولانی

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده