قلعه کیقباد هرنج، قلعه ای دیدنی در طالقان

 (0 نفر)
طالقان
قلعه کیقباد هرنج

قلعه کیقباد هرنج، قلعه ای به قدمت استان طالقان

ویراستار :


سفری تاریخی به قلعه کیقباد هرنج، قلعه ای گم شده در طالقان

در این مقاله می خواهیم سفری کوتاه داشته باشیم به استان بی نظیر البرز و شهرستان زیبای طالقان که شگفتانه های بسیاری را در دل خود پنهان کرده است. اگر به جای شما بودم تا پایان این مقاله با اتراق همراه می شدم تا با یکی از جاذبه هایی که شاید تا به امروز نام آن را هم نشنیده اید آشنا شوم. قلعه کیقباد هرنج در شهرستان طالقان را می توان یکی از جاذبه های بی نظیر استان البرز دانست که در سفر به این استان نباید آن را از دست داد. به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از این جاذبه دیدن کنید.

قلعه ای بیرون از شهر

اگر بخواهیم درباره قلعه کیقباد هرنج صحبت کنیم، باید به گوییم که این قلعه در نزدیکی روستای هرنج شهرستان طالقان قرار گرفته که بیرون از روستا قرار گرفته است. قلعه هایی که خارج از شهر و روستا می باشند معمولا کاربرد دفاعی و نظامی دارند که برای مقابله با دشمن ساخته شده اند. قلعه کیقباد هرنج در فاصله 3 کیلومتری شمال غربی روستای هرنج و بر فراز کوه که ارتفاعی بالغ بر 2900 متر از سطح دریا می باشد، قرار گرفته است.

تاریخ قلعه را حدس بزنید

اما همانطور که گفته شد، قلعه کیقباد هرنج در شهرستان طالقان را باید یکی از قلعه های تاریخی و بسیار قدیمی کشور بدانیم. این قلعه مربوط به سده های 4 و 5 هجری قمری می باشد که تاریخ طولانی این بنا نشان از اهمیت فوق العاده بالای آن می دهد. قلعه کیقباد هرنج در سال 1381 به عنوان اثری ملی در آثار تاریخ ایران به ثبت رسیده است. می توان گفت تاریخ ساخت این قلعه به دوره اسماعیلیه می رسد.

سفرتان را با اتراق مقرون به صرفه کنید

اگر می خواهید به استان البرز و شهرستان طالقان سفر کنید، برای شما پیشنهادی داریم. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در طالقان، سفرتان را با خیال راحت آغاز کنید. شما می توانید با رزرو سوئیت از اتراق هزینه سفر های خودتان را بسیار کاهش داده و با اطلاعات بیشتری راهی ماجراجویی خود در استان البرز شوید.

"سفری مملو از حال خوب را برایتان آرزومندیم"

نویسنده: محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تاریخ طولانی قلعه

شرایط و محدودیت ها


مسیری نسبتا سخت برای رسیدن به قلعه

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید