با قلعه باجول لرستان سفری کنیم به دوران زندیهقلعه باجول لرستان یادگاری از دوران زندیه و قاجار

تاریخ کشورمان به خودی خود به اندازی ای جذاب و پر فراز و نشیب می باشد که اگر بخواهیم درباره دوره های مختلف تاریخی صحبت کنیم باید روز ها و هفته ها، جذابیت های تاریخی کشورمان را به زبان قلم بنویسیم. اما همانطور که می دانید کشورمان از آن همه فراز و نشیبی که در طول سالیان متمادی تجربه کرده، یادگارانی برای ما به جا گذاشته تا شکوه زمان های گذشته را به ما یادآوری کند. در این مقاله می خواهیم به سراغ قلعه ای تاریخی در استان لرستان برویم. قلعه باجول لرستان از آن دسته از قلعه های تاریخی است که اگر تا پایان این مقاله با اتراق همراه باشید، می توانید بیشتر درباره این قلعه اطلاعات کسب کنید.

قلعه باجول یا ناکام

همانطور که گفتیم قلعه باجول لرستان کی از قلعه های بسیار قدیمی محسوب می شود که می توان گفت جاذبه ای محبوب بین عاشقان تاریخ است. این قلعه که به قلعه ناکام هم معروف است که در شهرستان الیگودرز و روستای آب باریک در حدود 35 کیلومتری الیگودرز قرار گرفته است. اگر بخواهیم درباره تاریخچه این قلعه صحبت کنیم، باید به شما بگوییم که قلعه باجول لرستان مربوط به دوران زندیه و اوایل دوره قاجار می باشد. قلعه باجول لرستان می توانیم یک خبر خوب را هم به شما بدهیم، و آن هم در امان ماندن قلعه باجول لرستان از دست حوادث طبیعی و تخریب های انسانی است.

معماری خاص قلعه باجول لرستان

اما یکی از جذابیت های قلعه باجول لرستان، معماری زیبای این قلعه است. این قلعه دارای یک برج مدور آجری، برجسته کاری های زیبا و سنتی، ایوان هایی با ستون های محکم و طرح های شکار شیر توسط اژدها بر روی دیوار های قلعه که شاهکار هنر ایرانی را در زمان های گذشته به رخ می کشد. به شما پیشنهاد می کنیم اگر به استان لرستان و شهرستان الیگودرز رفتید حتما این قلعه تاریخی و زیبا را از نزدیک ببینید و از مناظر اطرافش لذت ببرید.

سفری با اتراق

اگر تصمیم دارید تا سفر خود را به قلعه باجول لرستان آغاز کنید، قبل از شروع سفر بهتر است تا محل اسکانتان را نیز در شهر مقصد رزرو کنید تا به مشکل بر نخورید. شما می توانید با مراجعه به سامانه و یا اپلیکیشن اتراق، بصورت آنلاین سوئیت و یا منزل مورد نظر خودتان را به راحتی رزرو کرده و صرفه جویی قابل ملاحظه ای را در هزینه های سفر خود داشته باشید.

"سفری مملو از آرامش را برایتان آرزومندیم"

نویسنده: محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تاریخ طولانی قلعه

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده