باغ ایرانی همدان، باغی با رایحه ی اصالت


سفری به باغ ایرانی همدان، سفری به قلب اصالت ایران

استان همدان از دیرباز به استانی تاریخی با مردمانی اصیل و با فرهنگ شهرت داشته است. در این مقاله سعی داریم تا شما را با یکی از جاذبه های بسیار دیدنی و زیبای این استان آشنا کنیم. به نظرم بار و بندیلتان را هرچه زودتر ببندید و به قلب جاذبه های تاریخی کشور، یعنی استان همدان سفر کنید. باغ ایرانی همدان جاذبه ای منحصر به فرد در این استان به شمار می آید که اگر با اتراق همراه باشید از زیبایی های آن بیشتر آشنا خواهید شد.

معماری اصیل ایرانی، در باغ ایرانی

باغ ایرانی همدان که برخی نیز با نام حکمتی آن را می شناسند، یکی از باغ های خاص و گردشگر پسند در دل شهر می باشد. این باغ با معماری باستانی بسیار زیبا و فضای سبزی دل نشین و آرام تبدیل شده به پاتوق همیشگی مسافران و گردشگران داخلی و خارجی. اما علاوه بر فضای بسیار نوستالژی و قدیمی این باغ، ساختمانی باستانی نیز در این باغ قرار دارد که باعث بوجود آمدن فضایی صمیمی و دوست داشتنی شده است. اما اگر کمی در باغ ایرانی همدان سر بگردانید آب نماهایی را خواهید دید که الهام گرفته شده از حمام فین کاشان و همچنین استخر رو باز رازی می باشد.

گردشگری به سبک ایرانی

اگر تصمیمتان را برای سفر به استان و باغ ایرانی همدان گرفته اید باید به شما تبریک بگویم، زیرا که به استانی خوش آب و هوا و جاذبه ای بسیار دل انگیز و زیبا سفر کرده اید. در داخل این باغ می توانید گیاهان بومی استان همدان را پیدا کنید، و از آن جهت که هر نوع گیاهی برای هر فصلی در این باغ کاشته شده، هرموقع از سال که مهمان این باغ شوید می توانید باغ سرسبز و شادابی را تماشا کنید. این باغ حدود 3ونیم هکتار می باشد.

با رفتن به باغ ایرانی همدان، با یک تیر چند نشان بزنید !

اما اگر باغ ایرانی همدان را برای بازدید انتخاب کردید باید منتظر شگفتانه های بعدی این انتخاب هم باشید. در نزدیکی این باغ آرامگاه باباطاهر، پایگاه میراث فرهنگی هگمتانه، گنبد علویان و کلیسای گریگوری استیپانوس نیز قرار دارد که شما می توانید از این جاذبه های معروف نیز دیدن کنید.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


نشان دهنده اصالت ایرانی

شرایط و محدودیت ها


محمدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده