زیباترین غار آبی ایران در همدان را می شناسید؟

 (0 نفر)
همدان
غار علیصدر

غار علیصدر، غاری منحصر به فرد در جهان

ویراستار :

غار علیصدر در همدان، از معدود غار های آبی جهان

با خواندن این مقاله می توانید سفری داشته باشید به یکی از معدود غار های آبی جهان که بسیاری از مردمان دنیا آرزو دارند تا یک بار هم که شده از این غار زیبا دیدن کنند. استان همدان یکی از استان های تاریخی و متمدن کشورمان محسوب می شود که جاذبه های گردشگری این استان، زبانزد گردشگران داخلی و خارجی می باشد. اما یکی از منحصر به فرد ترین جاذبه های این استان، غار علیصدر می باشد. در ادامه با اتراق همراه باشید تا در رابطه با غار علیصدر در همدان و رمز و راز های این غار معروف بیش تر بدانید.

غار علیصدر، غاری منحصر به فرد از نظر ظاهری

در رابطه با غار علیصدر در همدان نکات هیجان انگیز بسیاری وجود دارد که باهم به آن ها می پردازیم. اگر وارد این غار بشوید چشمانتان از زیبایی های تمام نشدنی این غار باز می ماند. اما زمانی که بفهمید سنگ ها و فضای داخلی این مجموعه مربوط به دوران دوم زمین شناسی یعنی همان دوراه ژوراسیک است مطمئنا هیجانتان را نمی توانید کنترل کنید و ترجیح می دهید عکسی یادگاری از وجب به وجب این مجموعه زیبا و ارزشمند داشته باشید. اما فقط کافیست چشمانتان به قندیل های عظیمی که از سقف این غار آویزان شده بیوفتد، آنگاه ساعت ها به فکر فرو می روید محو زیبایی و شکوه غار علیصدر در همدان خواهید شد.

نکات عجیبی و مرموزی که باید درباره غار بدانید!

اما چندین نکته است که اگر بدانی شاید تعجبتان بیش از پیش برانگیخته شود. این غار از جمله غار های زنده دنیا محسوب می شود، یعنی ممکن است تا چندین سال بعد خود به خود دچار تغییر شود. غار علیصدر در همدان علاوه بر اینکه از جمله غار های بزرگ آبی در دنیا محسوب می شود، بلکه دارای طولانی ترین مسیر قایقرانی در داخل غار می باشد. اما مهم ترین ویژگی این غار که مورد علاقه زمین شناسان و محققان نیز می باشد، این است که اگر به غار علیصدر در همدان سفر کنند می توانند به راحتی جلوه های بی بدیل زمین شناسی را در این منطقه مشاهده کنند.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


قدمت بالای دیواره داخلی غار

شرایط و محدودیت ها


باید مسیری طولانی با قایق طی شود

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید