گلیسای گریگوری همدان، کلیسایی تاریخی در دل شهر


سفری به کلیسای گریگوری استفان، کلیسایی با معماری متفاوت

بسیاری از شما زمانی که نام محلی تاریخی در استانی را می شنوید، بسیار مشتاق می شوید که این اثر تاریخی را از نزدیک ببینید. اما در این مقاله می خواهیم به شما اثری تاریخی با معماری بسیار متفاوت را در استان همدان معرفی کنیم که مطمئنا عاشق آن خواهید شد. کلیسای گریگوری استفان یکی از معروف ترین و مهم ترین کلیساهای استان محسوب می شود، که اگر در ادامه با اتراق همراه شوید در رابطه با این کلیسا بیش تر اطلاعات کسب می کنید.

تاریخچه یکی از قدیمی ترین کلیساهای همدان

در استان همدان در کل 5 کلیسا وجود دارد که فقط دوتای آن به روی مردم باز است و مردم می توانند از آن کلیسا ها بازدید کنند. یکی از این کلیسا ها، کلیسای گریگوری استفان می باشد. می خواهم شما به سال 1676 میلادی که مصادف با پادشاهی شاه سلیمان صفوی بود ببرم، زمانی که این کلیسا توسط جمعی از ارامنه ساخته شد. البته در ادامه، زندگی نامه این کلیسا جذاب تر هم می شود. این کلیسا ظاهرا در اثر بلاهای طبیعی یک بار به ویرانه تبدیل شده اما در سال1932 میلادی به کمک خلیفه گری و مردم بازسازی شد.

معماری عجیب و چشم نواز کلیسای گریگوری استفان

اگر به کلیسای گریگوری استفان سفر کردید شاید در ابتدا چشمانتان متحیر از زیبایی های این کلیسا شود. این کلیسا با معماری اصیل و زیبای خود باعث شده تا گردشگران بسیاری برای بازدید از آن به استان همدان بروند. برج ناقوس کلیسا، یکی از زیبایی های غیرقابل وصف این محل می باشد. البته بگوییم که این کلیسا در عین سادگی، زیباست. اگر به داخل کلیسا بروید خواهید دید که در تزیینات داخلی چیزی جز چندین تمثال و شمایل مریم مقدس و مسیح (ع) وجود ندارد.

کدام فصل را برای بازدید از کلیسا و سایر جاذبه های همدان انتخاب کنیم؟

اگر تصمیمتان را مبنی بر سفر به همدان و بازدید از زیبایی های این استان از جمله کلیسای گریگوری استفان گرفته اید، باید به شما بگوییم که همدان زمستان های بسیار سردی را پشت سر می گذارد پس بهتر است در اوایل شهریور و درکل فصل تابستان را برای بازدید از زیبایی های حیرت آور و شگفت انگیز این استان انتخاب کنید.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


قدمت بالای این اثر

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده