قلعه ماران گلستان، دژی بر فراز زیبایی ها

 (0 نفر)
رامیان
قلعه ماران

قلعه ای منحصر به فرد در دل طبیعت

ویراستار :

سفری لذت بخش به قلعه ماران، در سرزمین زیبایی ها

به سراغ استان گلستان برویم. استان گلستان با طبیعت بکر و سرسبزی که دارد همواره به یکی از مقاصد سفر گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شده است. اما بیایید سفری کنیم به شهرستان رامیان در استان گلستان. شهرستانی که یکی از زیباترین و هیجان انگیز ترین بناهای تاریخی را در دل خود قرار داده است. با اتراق همراه باشید تا با قلعه ماران در این شهرستان آشنا شوید.

سفری به شهرستان محل قلعه

 شهرستان رامیان یکی از شهرستان های بسیار سرسبز و دیدنی استان گلستان محسوب می شود که گردشگران برای طبیعت گردی و کوهنوردی به آن جا سفر می کنند. اما یکی از منحصر به فرد ترین جاذبه های این شهرستان، قلعه ماران می باشد. برای رفتن به این قلعه مسیر طولانی را باید پشت سر بگذارید، اما نگران نباشید و غر نزنید زیرا قرار است ماجراجویی تاریخی و طبیعی شما از همین مسیر پر پیچ و خم آغاز شود، پس دندان به جگر بگیرید و از مسیر بهشتی و خوش آب و هوای این قلعه لذت ببرید.

با یک تیر دو نشان بزنید!

اگر دلتان یک کوهپیمایی و پیاده روی لذت بخش همراه با آب و هوای مطبوع می خواهد، پس قلعه ماران می تواند انتخاب خوبی باشد. برای فتح قلعه باید مسیر نسبتا سختی را طی کنید، در عوض وقتی به فراز این قله برسید منظره ای تکرار نشدنی را بر زیر پاهای خود خواهید دید و همچنین می توانید از قلعه چند هزار ساله ماران نیز دیدن کنید. پس عجله کنید و با یک تیر دو نشان بزنید، هم طبیعت بکر و هم قلعه تاریخی.

قلعه ماران و سرگذشت آن

کوله بارتان را برای بازدید از قلعه مربوط به دوران اشکانیان آماده کنید. قلعه ماران در طول تاریخ، پادشاهان و حکم فرمایان بسیاری به خود دیده است. به گفته محقین، اشکانیان این قلعه را برای ییلاق خود بنا کرده بودند. به گفته کارشناسان در دوران تیموریان نیز این قلعه به کار گرفته شده است. زمانی که تیمور لنگ به شهرستان رامیان رسیده، دستور داده تا دو دژ دیگر در قلعه ماران احداث شود. یکی از این دو دژ به نام فرزند تیمور، میرانشاه نام گذاری شده است که بعد از این ماجرا، نام این قلعه به قلعه میران یا ماران نام نهاده شد.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


طبیعت بکر و فوق العاده منطقه

شرایط و محدودیت ها


داشتن مسیری دشوار و صعب العبور

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید