آتشکده ورهرام یزد، با آتشی 1500 ساله

 (0 نفر)
یزد
آتشکده ورهرام یزد

آتشکده ای با آتشی مقدس در دل خود

ویراستار :

سفری داشته باشیم به آتشکده ورهرام یزد، آتشکده تاریخی زرتشتیان

همه ما می دانیم که استان یزد یکی از استان های بسیار پویا در حوزه گردشگری می باشد. یزد که به سرزمین بادگیر ها نیز معروف شده، دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد که مطمئنا با سفر به این استان می توانید نهایت لذت را از این جاذبه های ببرید. اما برخی از مکان های گردشگری این استان مانند آتشکده ورهرام یزد، با خود اسراری را به همراه دارند که بازدید از چنین مکان هایی می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. با اتراق همراه باشید تا به این آتشکده منحصر به فرد سفر کنیم.

تاریخ و اصالت را در این آتشکده ببینیم

آتشکده ورهرام یزد یکی از آتشکده های قدیمی کشور محسوب می شود. به گواه کتب تاریخی، در طول تاریخ زرتشتیان بسیاری در کنار مسلمانان در استان یزد زندگی می کردند که به همین دلیل آثار به جا مانده از این زرتشتیان امروزه به مکان های تاریخی و گردشگری تبدیل شده است. آتشکده ورهرام یزد، محل عبادت زرتشتیان بوده است. جالب است بدانید که تمام مکان های به جا مانده از عبادتگاه های زرتشتیان، بسیار ساده و بدون زرق و برق بوده اند. شما می توانید با مراجعه به سامانه اتراق و رزرو سوئیت در یزد از این آتشکده زیبا دیدن کنید.

معماری بی نظیر آتشکده را از نزدیک ببینید!

اما جدای از اینکه آتشکده ورهرام یزد مکانی برای نیایش زرتشتیان بوده، اگر به این مکان فوق العاده رفتید، حتما به معماری این آتشکده نیز دقت کنید. این آتشکده به دلیل معماری بی نظیر و تاریخ دور و درازی که دارد بین مردم مشهور شده است. این آتشکده در زمینی که تعدادی از زرتشتیان وقف کردند در سال 1313 ساخته شده است.

آتشکده ورهرام یزد، آتشکده ای با آتش 1500 ساله

اما اهمیت و جذابیت بی اندازه این آتشکده در آتشی است که در این آتشکده شعله ور است. نکته هیجان انگیز اینجاست که آتشی که که در این عبادتگاه شعله ور است سنی بالغ بر 1500 سال را دارد. بر اساس گفته تاریخ شناسان این آتش حدود 1500 سال است که همچنان شعله ور است و آتشی مقدس در بین زرتشیان می باشد.


نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


آتش 1500 ساله و معماری بی نظیر این آتشکده

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید