بالیقلو چای اردبیل، رودخانه ای خروشان در وسط شهر

 (0 نفر)
اردبیل
بالیقلو چای اردبیل

رودخانه ای طولانی در شهر زیبای اردبیل

ویراستار :


سفری به بالیقلو چای اردبیل، رودخانه ای که طراوت را به شهر هدیه داده است

اردبیل، نامی که اگر به گوشتان بخورد شاید ابتدا سرمای این سرزمین به یادتان بیاید، البته حق دارید زیرا این استان از جمله استان های کوهستانی کشور محسوب می شود. شهر اردبیل با جاذبه های گردشگری بسیار زیبا و تاریخی که دارد سالانه گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را میزبانی می کند. شاید جالب است بدانید که این شهر در لوح های سومریان به آرتا یا آراتتا نامیده شده که به معنای شهر مقدس است. در این قسمت قصد داریم تا با بالیقلو چای اردبیل یکی از جاذبه های بسیار زیبا این استان آشنا شویم.

رودخانه ای در وسط شهر تاریخی

اما اگر به استان اردبیل سفر کردید حتما بعد از بازدید از دریاچه بی نظیر شورابیل و بقعه شیخ صفی، رودخانه بالیقلو چای اردبیل را تجربه کنید. این رودخانه زیبا تقریبا در وسط شهر قرار گرفته و تبدیل به یکی از جاذبه های منحصر به فرد استان اردبیل شده است. بالیقلو چای یا به زبان محلی بالیقلی چای به معنی رودخانه ای پر از ماهی می باشد که در گذشته افراد بومی از این رودخانه ماهیگیر می کردند. اگر دوست دارید تا این رودخانه زیبا را از نزدیک ببینید پس دست بکار شوید و با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در اردبیل، به این استان تاریخی و زیبا سفر کنید.

سرچشمه بالیقلو چای اردبیل

همانطور که می دانید قله مرتفع استان اردبیل، قله سبلان می باشد. سرچشمه اصلی بالیقلو چای اردبیل نیز از دامنه های جنوبی سبلان گرفته شده که در مسیر خود از وسط شهر اردبیل گذشته و در نهایت به رودخانه قره سو می ریزد. این رودخانه در مسیر خود حیات بخش زمین ها و باغات کشاورزی بسیاری شده و باعث خیر و برکت برای کل استان می باشد. بهتر است بگوییم بالیقلو چای اردبیل، شهر را مانند زاینده رود به دو قسمت تقسیم کرده است.

سواحل رودخانه بسیار دنج است!

جدای از زیبایی های تمام نشدنی بالیقلو چای اردبیل، سواحل این رودخانه نیز بسیار زیبا است. می توان گفت کناره های این رودخانه پاتوقی برای پیکنیک و گذراندن تعطیلات آخر هفته برای خانواده های اردبیلی و گردشگرانی که به عنوان مسافر وارد شهر می شوند می باشد. شادابی و طراوتی که این رودخانه به فضای شهر داده برای همکان لذت بهش و خاطره انگیز است.

"سفری پر از اتفاقات جذاب را برایتان آرزو می کنیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


رودخانه بلند در وسط شهر

شرایط و محدودیت ها


محدودیت ندارد

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید