روستای اشتبین جلفا، روستایی تاریخی در آذربایجان

 (0 نفر)
جلفا
روستای اشتبین جلفا

روستایی با مماری بی نظیر پلکانی

ویراستار :

سفر به روستای اشتبین جلفا، روستایی پلکانی و سرسبز

مسافرت از آن دسته از برنامه هایی است که همه خانواده های ایرانی سعی می کنند تا ماهانه یا حتی یک بار در سال در زندگی خود داشته باشند. اما در ادامه معرفی جاذبه های گردشگری اتراق، قطار سفرهایمان این بار به استان آذربایجان رسید. به شهرستان جلفا برویم، شهرستانی که یکی از قطب های مهم گردشگری استان محسوب می شود. روستای اشتبین جلفا از آن دسته از مکان های دوست داشتنی آذربایجان می باشد، پس با اتراق همراه باشید تا با این روستای با صفا آشنا شوید.

روستایی تاریخی که زیبایی بی نظیری در خود دارد!

روستای اشتبین جلفا، روستایی تاریخی در این شهر محسوب می شود که قدمتش به دوران صفویه باز می گردد. اما زیبایی های این روستا مکانی به اوج خودش می رسد که رودخانه ارس، یکی از مهم ترین و طولانی ترین رودخانه های کشور از آن جا گذر می کند. سرسبزی غیرقابل وصفی که این روستا دارد شما را به یاد ماسوله کشور می اندازد و به همین دلیل به روستای اشتبین جلفا، ماسوله آذربایجان نیز گفته می شود.

روستایی با معماری جذاب

اما نکته ای که جذابیت های این روستا را چندین برابر می کند ساختار و معماری این روستای شگفت انگیز است. این روستا به صورت پلکانی ساخته شده و حدود 3260 متر از دریا ارتفاع دارد. رود ارس در قسمت شمالی روستا می باشد و همچنین رود هراس نیز در شرق روستای اشتبین جلفا دیده می شود. اگر دلتان می خواهد به چنین مکان خوش آب و هوا و بکری سفر کنید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در جلفا ، سفری لذت بخش و مقرون به صرفه ای را تجربه کنید.

سفری تاریخی در روستای اشتبین جلفا

اما همانطور که گفتیم، روستای اشتبین جلفا روستایی تاریخی با سابقه بسیار زیاد می باشد. این روستا به دلیل قدمت بالای خود، آثار تاریخی بسیاری را نیز در خود جای داده است. از جمله این آثار تاریخی می توان به کتیبه مرمرین آرامگاه خواجه ملک کدخدا به تاریخ 843 هجری قمری، کتیبه ای متعلق به خواجه احمد به تاریخ 976 هجری، چند کتیبه به خط ثلث مربوط به شاه طهماسب و شاه عباس صفوی و ... اشاره کرد.

"سفرتان پر از اتفاقات هیجان انگیز و جذاب"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


معماری و. آب و هوای فوق العاده عالی

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید