جنگل ابر سمنان، جنگلی مه آلود در دل کویر

 (0 نفر)
شاهرود
جنگل ابر سمنان

جنگلی که قطعه ای از بهشت نام دارد

ویراستار :

به جنگل ابر سمنان، جنگلی رویایی در شاهرود سفری داشته باشید!

در این مقاله می خواهیم به مکانی بسیار زیبا و جذاب در دل استانی کویری یعنی استان سمنان برویم. مطمئنا همه شما سمنان را استانی با آب و هوایی گرم و خشک می دانید که کویر، سرتاسر آن را پوشانده است اما صبر کنید، شما که همه جای آن را ندیده اید. بیایید به سراغ جنگلی رویایی در این استان برویم. جنگل ابر سمنان از آن دسته از جاذبه هایی است که ارزش یک بار دیدن را دارد. پس با سامانه اتراق همراه باشید تا با این جنگل شگفت انگیز بیش تر آشنا شوید، شاید مقصد بعدی سفرتان این جنگل سحرآمیز بود.

بیابانی منتهی به بهشت

اگر دلتان برای یک ماجراجویی طبیعی در دل جنگل تنگ شده به شما پیشنهاد می کنیم که به جنگل ابر سمنان سری بزنید. اگر شهر کویری سمنان را به طرف شاهرود ترک کنید، در 45 کیلومتری شمال شاهرود این جنگل زیبا می تواند از شما میزبانی کند. جنگلی که اگر از دور به آن خیره شوید همانند آن است که ابر هایی به هم پیوسته درختان جنگل را به آغوش کشیده اند. پس خودتان را برای چشم انداز های رویایی آماده کنید.

چرا جنگل ابر سمنان ؟!

دلیل برای سفر به جنگل ابر سمنان بسیار است. مجاب کردن گردشگران برای سفر به چنین منطقه بکری نمی تواند کار سختی باشد زیرا این جنگل مملو از زیبایی های وصف ناشدنی است که اگر یک بار آن ها را از نزدیک ببینید شک نکنید عاشقشان می شوید. یکی از مواردی که باعث شده تا این جنگل متمایز از سایر جنگل ها شود، قدمت بالای این بهشت زیباست. جنگل ابر سمنان قسمتی از جنگل های تاریخی هیرکانی می باشد که جزو قدیمی ترین جنگل های دنیاست. تبریک می گویم شما وارد جنگلی 40 میلیون ساله شده اید.

پوشش شگفت انگیز گیاهی و جانوری

جنگل ابر سمنان جدای از زیبایی های وصف ناشدنی اش، از نظر زیست محیطی نیز بسیار جنگل مهمی محسوب می شود. این جنگل که 35 هزار هکتار می باشد، به دلیل وسعت بالایی که دارد حدود 85 گونه گیاهی از درختان مختلف و همچنین گونه های جانوری همچون گرگ، پلنگ، خوک، خرس قهوه ای و... را در دل خود قرار داده است. اگر دلتان می خواهد از این جنگل زیبا دیدن کنید می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در سمنان، به راحتی وارد بهشت این استان بشوید.

"سفرتان پر از زیبایی های طبیعت"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


چشم انداز بی نظیر جنگل

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید