آواز خوش زیبایی در باغ دلگشای شیراز

 (0 نفر)
شیراز
باغ دلگشای شیراز

باغ دلگشا، شادابی و طراوت در شیراز

ویراستار :

دلتان لک زده برای حسی خوب؟ باغ دلگشای شیراز را امتحان کنید

سفر کردن همیشه برای همه ما هیجان انگیز و جذاب بوده، به خصوص که بدانیم مقصد سفرمان استانی متفاوت نسبت به سایر استان هاست. بیایید به استان فارس سفری داشته باشیم تا باغی در شهرستان شیراز این استان را از نزدیک ببینیم. باغ دلگشای شیراز، باغی بسیار زیبا و خوش آب و هوا با چشم انداز هایی فوق العاده در انتظار میزبانی از شما است. با اتراق همراه باشید تا در ادامه بیش تر از زیبایی های این باغ برایتان بگوییم.

خوشا شیراز و باغ دلگشایش

سفر به شیراز برای هر ایرانی دل انگیز می باشد، به خصوص آنکه حضرت حافظ و سعدی نیز در این شهر جا خوش کرده اند. اما همانطور که در بالا توضیح دادیم، قرار نیست به مقبره های باشکوه این دو شاعر بزرگ برویم، بلکه فقط باید 700 متر از مقبره حضرت سعدی دور شویم تا به بهشتی منحصر به فرد در قلب شیراز برسیم. باغ دلگشای شیرازی یکی از باغ های بسیار زیبا و البته قدیمی این شهر محسوب می شود. باغ دلگشای شیراز با 6 هکتاری که دارد در گذر زمان، فراز و نشیب بسیاری به خود دیده و هم اکنون پاتوق عکاسان عاشق هنر می باشد.

باغی در مسیر قنات

اما اگر وارد باغ دلگشای شیراز بشوید، خواهید دید که سرسبزی این باغ طراوت را به چهره شما باز می گرداند. شاید نبوغ سازندگان این باغ بوده که همیشه سرسبز و شاداب استوار مانده، زیرا این باغ در مسیر قنات قدیمی شیراز، یعنی گازاران ساخته شده و پیوسته توسط آب این قنات آبیاری می شود. شما می توانید برای بازدید از چنین باغ جذابی، با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در شیراز، چند روزی را مهمان مردم بی نظیر این شهر باشید و از باغ دلگشای شیراز دیدن کنید.

عمارت کلاه فرنگی در قلب زیبایی باغ

زمانی که وارد باغ دلگشای شیراز شدید، ناخودآگاه پاهایتان شما را از دل زیبایی های باغ به طرف عمارتی باشکوه و زیبا به نام کلاه فرنگی درضلع شمالی – جنوبی می کشاند. جالب است بدانید که حدود 3000 اصله درخت نارنج در باغ وجود دارد که لذت قدم زدن در میان شکوفه های میوه نارنج را برای شما در فصول فروردین تا اردیبهشت فراهم می کند.

"سفرتان به سلامت"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


زیبایی فضای باغ

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود ندارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید