رودخانه آستارا چای در مرز زیبایی ها

 (0 نفر)
آستارا
رودخانه آستارا چای

رودخانه ای خروشان در مرز زیبایی ها

ویراستار :

اگر به آستارا رفتید، چشم انداز رودخانه آستارا چای را از دست ندهید!

جاذبه های گردشگری کشورمان انقدر زیاد و متنوع است که در سفر به هر استانی، گردشگر می تواند با خیال راحت به جاذبه های گردشگری شهر مقصد خود برود زیرا می داند که کشورمان، کشوری تاریخی و زیباست. اما در این مقاله قصد داریم سری بزنیم به استان گیلان و شهر آستار که یکی از شهر های بسیار زیبای شمال کشورمان می باشد. نمی دانم تا به امروز نام رودخانه آستارا چای را شنیده اید یا نه، اما مطمئنم اگر تا پایان مقاله همراه ما باشید عاشق این رودخانه بی نظیر شوید و مقصد بعدی سفرتان همین رودخانه باشد.

آستارا چای، رودخانه ای مرزی در قلب زیبایی ها

اما جدای از زیبایی های بی اندازه رودخانه آستارا چای، باید در رابطه با اهمیت این رود بیش تر حرف بزنیم. این رودخانه در مرز میان ایران و جمهوری آذربایجان قرار گرفته است و اهمیت بالای این روخانه به دلیل همین مرزی بودن آن است. رودخانه آستارا چای به عنوان یک حوضه آبریز مستقل، در نهایت مستقیما به دریای کاسپین می ریزد. در اطراف این رودخانه زیبا آبادی های زیادی همچون بهارستان، ونه بین، حاج امیر، دگرمان، گیلاده، کشفی، بی بی یانلو و ... قرار دارند.

بیشه زار هایی از جنس طراوت

کافیست بار و بندیل خود را جمع کنید و به شهر آستارا بروید تا ببینید این شهر زیبا چه شگفتانه هایی برای شما آماده کرده است. بسیاری از گردشگران در سفر به آستارا فقط سراغ ساحل و بازارچه های ساحلی را از اهالی می گیرند و از زیبایی های اطراف آستارا بی خبرند. رودخانه آستارا چای در کشورمان دارای سه شاخه فرعی می باشد که دو شاخه آن از ارتفاعات زیبای حیران و همچنین شاخه دیگر آن از ارتفاعات منطقه جنگلی بهارستان جریان می یابند. درختان سبز و همچنین بیشه زار های اطراف رودخانه می تواند یکی از زیباترین مناظر عمرتان را بسازند.

رودخانه آستارا چای را بیش تر بشناسید

رودخانه آستارا چای مسیری کوهستانی را با جهت شمال شرقی طی می کند و پس از ورود به جلگه به دریای کاسپین می ریزد. این رودخانه زیبا دارای جریانی دائمی می باشد که در فصول بهار و پاییز دوره های پرآبی را تجربه می کند. اگر دلتان لک زده برای یک تعطیلات آخر هفته حسابی به گیلان، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در آستار چند روزی را به دور از هیاهو و استرس به خوش گذرانی بپردازید.

"سفری ایمن و همراه با سلامتی را برای شما آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


مرزی بودن این رودخانه

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید