آرامگاه کاشف السلطنه، پدر چای ایران


آرامگاه کاشف السلطنه را ببینید و پدر چای ایران را بشناسید

استان گیلان از دیرباز میزبان بسیار شایسته ای برای گردشگران در شمال کشور بوده و هست. در این مقاله قصد داریم تا به شهرستانی بسیار جذاب در این استان برویم که بسیارمان محصولی که در این شهرستان کشت می شود را در طول روز استفاده می کنیم. درست حدس زدید، شهر لاهیجان در استان گیلان که به شهر چای ایران معروف شده است. در این مقاله می خواهیم به دل تاریخ بزنیم و با موزه چای و آرامگاه کاشف السلطنه بیش تر آشنا شویم، پس در ادامه با اتراق همراه شوید تا ماجراجویی تاریخ خود را آغاز کنیم.

محمد میرزا کاشف السلطنه کیست؟

برای کسانی که محمد میرزا کاشف السلطنه را نمی شناسند باید بگویم که این شخص بنیان گذار صنعت چای در کشور می باشند. کاشف السلطنه یکی از مشروطه خواهان دوره قاجار و پهلوی بود که برای اولین بار در شهر لاهیجان شروع به کشت چای کرد. او که پدر چای ایران لقب گرفته پیش از مرگش وصیت کرده بود که جسدش را بر فراز تپه های چای لاهیجان دفن کنند که در سال 1307 و پس از درگذشت ایشان به وصیت او عمل شد و در بالای یکی از تپه های کشت چای دفن شد و به آرامگاه کاشف السلطنه شهرت یافت.

ساختمان آرامگاه کاشف السلطنه

سال ها بعد از وفات محمد میرزا، ساختمانی در اطراف مقبره او ساخته شد که امروزه تبدیل به موزه چای ایران شده است. این آرامگاه با نمای بیرونی از جنس سنگ تیشه ای و به سبک معماری غربی ساخته شده است و نمایی بی نظیر دارد. اگر می خواهید سفری جذاب را به آرامگاه کاشف السلطنه داشته باشید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در لاهیجان، سفری مقرون به صرفه را به سرزمین چای ایران داشته باشید.

چرا به آرامگاه کاشف السلطنه برویم؟

شاید در ذهنتان بگویید که چرا باید به این آرامگاه برویم؟ در جواب باید بگویم که آرامگاه کاشف السلطنه فقط یک مقبره که در آن موزه ای ساده به راه انداخته باشند نیست، بلکه تاریخچه محبوب ترین نوشیدنی ما ایرانی ها را می توان در این مجموعه مشاهده کنید.

"سفرتان پر از شادی و آرامش"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


آشنایی با پدر چای ایران

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده