قلعه رستم سیستان، قلعه تاریخی با چشم اندازی طبیعی


قلعه رستم سیستان، قلعه ای افسانه ای در کشاکش تاریخ زابل

استان سیستان و بلوچستان، استانی بسیار زیبا و تاریخی در جنوب شرقی کشور می باشد. این استان که شاید تا به امروز خیلی کم به آن پرداخته شده، امروز می تواند یکی از قطب های گردشگری جنوب کشور محسوب شود. سیستان و بلوچستان و شهرستان زابل یکی از مناطق باستانی کشور می باشند که سالانه از گردشگران و تاریخ دوستان بسیاری میزبانی می کنند. اما در این قسمت می خواهیم در رابطه با قلعه رستم سیستان صحبت کنیم. در ادامه با اتراق همراه شوید تا با این قلعه باستانی در قلب سیستان و بلوچستان بیش تر آشنا شوید.


سرزمینی کهن در دل کویر

یکی از جاذبه های بسیار قدیمی و ماندگار در استان سیستان و بلوچستان، قلعه رستم سیستان می باشد. این قلعه حدود 500 سال قدمت دارد. درست است که این قلعه در برابر قدمت بسیار بالای استان نمی تواند قد علم کند، اما قلعه رستم سیستان یکی از جاذبه های تاریخی تاثیر گذار در این استان محسوب می شود. این قلعه باشکوه در حدود 70 کیلومتری جاده اصلی زابل به زاهدان قرار گرفته که در سفر به زابل می توانید از این جاذبه بی نظیر دیدن کنید.


اوج رونق و شکوه قلعه

در رابطه با قدمت این قلعه برایتان گفتیم، اما باید بدانید که قلعه رستم سیستان در زمانی بسیار پر رونق و باشکوه تر از الان بوده است. این رونق و زیبایی در زمان حکومت سلسله صفویان و حاکمیت ملوک کیانی سیستان در منطقه بوده است. اگر می خواهید ماجراجویی جدید در قلعه رستم سیستان را آغاز کنید می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در زابل، سفری مطمئن و با خیالی راحت را تجربه کنید.


بزرگ ترین قلعه دوران اسلامی

اما قلعه رستم سیستان باشکوه ترین و بزرگ ترین قلعه مربوط به دوران اسلامی در کل استان سیستان و بلوچستان می باشد که بازدید از آن می تواند بسیار هیجان انگیز و جذاب برای تاریخ دوستان باشد. اگر به قلعه رستم سیستان رفتید مطمئنا اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب می کند، عظمت و شکوه این قلعه بی نظیر است. سفر بسیار خوب و همراه با سلامتی را برای شما آرزومندیم.


نویسنده  محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


عظمت بی نظیر قلعه

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده