زیبایی طبیعت یعنی آبشار برنجه شول آباد لرستان


آبشار برنجه شول آباد لرستان، یکی از مرتفع ترین آبشار های ایران

سفر کردن یکی از اتفاقات مهم زندگی می باشد که ما در طول عمرمان چندین بار آن را تجربه می کنیم. اما بیایید برای یک بار هم که شده با اطلاعات کاملی به دل طبیعت بزنیم و از سفرمان لذت کافی را ببریم. می خواهیم شما را به یک سفر هیجان انگیز در لرستان دعوت کنیم. استان لرستان است و لقبی که به یدک می کشد، یعنی سرزمین آبشار های ایران. بیایید ماجراجویی خودمان را آغاز کنیم و به آبشار برنجه شول آباد سری بزنیم. در ادامه با اتراق همراه شوید تا با این آبشار فوق العاده زیبا آشنا شویم.


با بلندترین آبشار آسیا طرف هستیم؟

استان لرستان پر است از شگفتی های هیجان انگیز و خارق العاده که برای شما گردشگران آماده کرده است. شول آباد نام منطقه ای می باشد که در 97 کیلومتری شهرستان الیگودرز در استان لرستان قرار دارد. اما باید به شما بگوییم که این منطقه بسیار صعب العبور می باشد و رفتن به چنین آبشار بی نظیری بسیار سخت است. اندازه گیری این آبشار مرتفع بسیار سخت بوده و برخی از منابع می گویند ارتفاع آبشار برنجه شول آباد حدود796 متر می باشد. طبق همین نظریه این آبشار بزرگ ترین آبشار آسیا نام گرفته است. البته این عدد هنوز به صورت رسمی ثبت نشده است.


طبیعت بی نظیر اطراف

اما از ارتفاع بلند این آبشار که بگذریم، طبیعت منحصر به فرد این منطقه بی نظیر است. فکرش را بکنید، آبشاری در میان بوته ها و درختان سرسبز که چشم اندازی فوق العاده زیبا را تقدیم نگاهتان می کند. حواستان باشد که منطقه شول آباد یکی از مناطق محروم لرستان می باشد و به همین دلیل بسیار بکر و دست نخورده باقی مانده است. اگر دلتان یک ماجراجویی حسابی در دل طبیعت را می خواهد، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در لرستان، از آبشار برنجه شول آباد مرتفع دیدن کنید.


چه زمانی به آبشار برنجه شول آباد سفر کنیم؟

اگر می خواهید یکی از مناظر تکرار نشدنی عمرتان را تجربه کنید، در اواخر فصل زمستان و اوایل فصل بهار که آبشار برنجه شول آباد به پر آب ترین فصل خود می رسد به این سرزمین بهشتی سفر کنید. مطمئنم که سفری تکرار نشدنی و خاطره انگیز را در سرزمین آبشار ها سپری خواهید کرد.


"سفری مملو از شادی را برایتان آرزومندیم"


نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


ارتفاع بسیار بالا

شرایط و محدودیت ها


صعب العبور بودن راه

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده