تالاب بیشه دالان بروجرد، تالابی حیاتی در لرستان


سفرتان به تالاب بیشه دالان بروجرد، سفری به یادماندنی خواهد بود!

استان های کشور همگی پتانسیل این را دارند تا در زمان های تعطیلات تابستانی یا عید های مذهبی و نوروز از شما به صورت بسیار مناسبی پذیرایی کنند. اما در این قسمت می خواهیم به استانی فوق العاده زیبا و چشم نواز برویم. استان لرستان از آن دسته از استان هایی است که سالانه گردشگران بسیاری را میزبانی می کند. اما یکی از شهر های زیبای این استان بروجرد می باشد. این شهر نیز جاذبه های گردشگری فوق العاده زیبایی دارد که یکی از آن ها، تالاب بیشه دالان بروجرد است. در ادامه با اتراق همراه شوید تا با این جاذبه منحصر به فرد بیش تر آشنا شوید.


تالابی ارزشمند در بروجرد

این نکته بسیار مهم است که همواره تالاب ها در سرتاسر دنیا مورد توجه زیست شناسان و طبیعت دوستان بوده و هست. در این مقاله نیز در رابطه با تالاب بیشه دالان بروجرد صحبت می کنیم که شاید یکی از مهم ترین تالاب های استان لرستان محسوب می شود. اما چرا تالاب ها به این اندازه مهم هستند؟ جوابش معلوم است. تالاب ها مکان بسیار مهمی برای زندگی انواع جانوران آبزی می باشند که در چرخه طبیعت نقش پر رنگی را ایفا می کنند.


تالاب بیشه دالان، خانه پرندگان مهاجر

تالاب بیشه دالان بروجرد از نظر زیبایی، حرف های بسیاری را برای گفتن دارد. این بیشه با چشم انداز فوق العاده ای که دارد باعث شده تا گردشگران بسیاری را به خود جذب کند. اما یکی از جذاب ترین عکس هایی که یک عکاس می تواند بگیرد، عکس از پرندگانی است که به این تالاب زیبا مهاجرت کرده اند. شما هم اگر به این تالاب رفتید حواستان به پرندگان مهاجر باشد، زیرا پرندگان در فصول سفر به خصوص زمستان، از سرمای کشور خود به هوای مطبوع استان لرستان و شهر بروجرد پناه می آورند.


سفر خاطره انگیزتان را شروع کنید

اما برای رسیدن به تالاب بیشه دالان بروجرد قرار نیست سختی راه و یا کوهپیمایی های عجیبی کنید. شما کافیست به دشت سیلاخور در 15 کیلومتری جنوب شرق بروجرد بروید تا این تالاب بی نظیر را میان حیات وحش طبیعی ببینید. اگر دلتان می خواهد سفری بی دردسر را تجربه کنید، می توانید به سامانه گردشگری اتراق رفته و با رزرو منزل در بروجرد، سفر خاطره انگیزتان را شروع کنید.


"سفری مملو از شادی را برایتان آرزومندیم"


نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


ارزش زیست محیطی بالا

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده