کاخ موزه گرگان، یادگاری از پهلوی


کاخ موزه گرگان را که یکی از 12 کاخ پهلوی است، از دست ندهید

استان گلستان یکی از استان های بسیار جذاب شمالی کشور می باشد. این استان به دلیل داشتن آب و هوایی منحصر به فرد و همچنین جاذبه های طبیعی بسیار جذاب، شهرت بسیاری کسب کرده است. به راستی که طبیعت زیبای این استان شاهکار دست خداوند است. اما یکی از جاذبه های بسیار دیدنی شهر گرگان و استان گلستان، کاخ موزه گرگان می باشد. در سفر به این شهر حتما از این کاخ موزه زیبا دیدن کنید. در ادامه نیز با اتراق همراه شوید تا با این کاخ موزه بی نظیر بیشتر آشنا شویم.

یادگاری از حکومت پهلوی

استان گلستان و شهرستان گرگان جاذبه های تاریخی و دیدنی بسیاری را در دل خود قرار داده اند که هرکدام از دیگری با ارزش و دوست داشتنی تر. یکی از این مکان های تاریخی، کاخ موزه گرگان می باشد. گفتنی است کاخ موزه گرگان، یکی از 12 کاخ موزه ساخته شده به دست پهلوی است که محل اقامت این خانواده در منطقه بوده است. این کاخ پس از مرمت به موزه ای بسیار ارزشمند و زیبا تبدیل شده که می توان مقصد جذابی برای سفرتان باشد.

کاخ موزه ای با پیشینه بلند

همانطور که گفتیم کاخ موزه گرگان از آن دسته از جاذبه هایی است که برای استان گلستان بسیار مهم است. این موزه در دو طبقه و به سبک اروپایی و به دستور رضاخان ساخته شده است. بی شک معماری بسیار زیبای این کاخ می تواند ساعت ها چشمانتان را خیره به خود نگه دارد. عمر کاخ موزه گرگان حدود 70 سال است و به عنوان بیست و چهارمین موزه کشور و نخستین موزه شمال کشور به کار خود ادامه می دهد. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در گرگان، سفری با خیال آسوده را در این شهرستان داشته باشید.

در کاخ موزه قدمی بزنیم

اگر وارد کاخ موزه گرگان شوید در ابتدا معماری زیبای این موزه جلب توجه خواهد کرد. در طبقه همکف مجسمه ها و لوازمی از 30 تن از مشاهیر استان گلستان از قرن سوم تا دوره پهلوی قرار دارد. در بالا نیز 100 قلم از اشیای مورد استفاده خانواده پهلوی نگهداری می شود. حواستان باشد که از تمامی قسمت های این کاخ موزه جذاب دیدن کنید.


"سفری همراه با آرامش و حال خوش را برایتان آرزو می کنیم"


نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


اشیای ارزشمند موزه

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود ندارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده