تاریخ مشکین شهر را در آرامگاه شیخ حیدر ببینید

 (0 نفر)
مشگین شهر
آرامگاه شیخ حیدر مشگین شهر

آرامگاهی که پادشاه اول صفوی در آن آرمیده

ویراستار :

آرامگاه شیخ حیدر، آرامگاه پدر اولین پادشاه صفوی

قطار گردشگری این بارمان را به استان زیبای اردبیل ببریم. بسیاری از شما در رابطه با استان زیبای اردبیل مطالب بسیاری شنیده اید، از آب های گرمش تا بقعه شیخ صفی، اما در این مقاله قصد داریم تا به یکی از جاذبه های بسیار قدیمی استان سفر کنیم. در ابتدا باید به مشکین شهر در استان اردبیل برویم. اگر نام این شهرستان را از قبل شنیده باشید، می دانید که یکی از شهرستان های بسیار آباد و سرسبز کشور می باشد. اگر در ادامه نیز با اتراق همراه شوید در رابطه با آرامگاه شیخ حیدر، پدر اولین پادشاه صفویه بیشتر خواهید فهمید.


مقبره ای تاریخی در مشکین شهر

شهرستان مشکین شهر از جمله شهرستان ها قدیمی و زیبای استان اردبیل است که پتانسیل بسیاری برای جذب گردشگر دارد. آرامگاه شیخ حیدر که آرامگاه پدر شاه اسماعیل می باشد یکی از جاذبه های قدیمی این شهر محسوب می شود. این آرامگاه در زمانی، بین بومیان منطقه به امامزاده مشهور شده بود و مردم به زیارت این مرد می آمدند. قسمت بیرونی این آرامگاه بصورت مدور و قسمت داخلی نیز بصورت 12 ضلعی می باشد. در رابطه با بلندی آرامگاه شیخ حیدر نیز باید بگوییم که حدود 18.5 متر است و دارای 10.5 متر قطر دارد.


تاریخ ساخت این بنای مقدس

در رابطه با زمان دقیق ساخت آرامگاه شیخ حیدر، زمان های مختلفی را مطرح می کنند و اظهارات متفاوتی در رابطه با ساخت این بنا بیان شده است اما نزدیک ترین و معتبر ترین گفته متعلق به دونالد ویلبر می باشد که معتقد است که این بنا متعلق به قرن هفتم و هشتم هجری و در دوره حکومت صفویه می باشد. اما همانطور که گفتیم به دلیل از بین رفتن کتیبه هیچگونه سند معتبری در رابطه با ساخت این بنا در دست نیست.


بخش های دیگر مجموعه شیخ حیدر

اما در کنار آرامگاه شیخ حیدر قسمت های دیگری همچون بازارچه، پارکینگ و سالن نمایشگاه نیز وجود دارد و برخی دیگر از قسمت های مجموعه شیخ حیدر در دست ساخت می باشد. اگر می خواهید آرامگاه شیخ حیدر را از نزدیک ببینید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در مشکین شهر، به راحتی از این جاذبه دیدن کنید.


"سفری بی نظیر و هیجان انگیز را برای شما آرزومندیم"


نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تاریخ طولانی مقبره

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید